Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Finance

Jak se vymotat z dluhů? Splníte-li podmínky osobního bankrotu, jste z nejhoršího venku!

Dostali jste se do nekonečné spirály dluhů, ze které není návratu? Nestačíte splácet a bojíte se, že vám každou chvíli zaklepe na dveře exekutor? Do podobné situace se může dostat každý a důležité je neztrácet hlavu. Slyšeli jste již od oddlužení fyzické osoby neboli osobním bankrotu? Jde o způsob řešení úpadku, v rámci kterého dojde ke jednocení dluhů a nastolení nového splátkového kalendáře. Tuto možnost umožňuje insolvenční zákon již od roku 2008 a zachránil již mnoho dlužníků. Na oddlužení však nemá nárok každý.

Podmínky pro oddlužení v roce 2014

Rozhodnete-li se pro oddlužení fyzické osoby, musíte o něj zažádat u příslušného krajského soudu. Ten vaši žádost schválí pouze za předpokladu, že splníte následující podmínky:

  • Návrh o oddlužení musí obsahovat všechny stanovené náležitosti.
  • Dluhy musí pocházet od nejméně dvou věřitelů.
  • O osobní bankrot nemohou zažádat osoby, které byly souzeny za protiprávní ekonomickou činnost a to minimálně 5 let před zahájením insolvenčního řízení.
  • Žadatel musí disponovat pravidelným příjmem, který pokryje alespoň 30 % z celkové dlužné částky. Je-li schopen uhradit menší část dluhů, musí mít souhlas věřitelů.
  • Disponuje-li žadatel majetkem nebo příjmem, který postačí na úhradu dluhů v plné výši, nemůže o osobní bankrot zažádat.
  • Žadatel musí být nejméně 30 dní v prodlení po splatnosti svých peněžních závazků.
  • Soud prozkoumá, zda žadatel nepoškodil věřitele úmyslně.
  • Návrh na osobní bankrot nesmí být podáván opakovaně (to je možné pouze v případě zamítnutí).

Neztrácejte čas a nechte si poradit od odborníků

Máte pocit, že všechny podmínky splňujete, ale nevíte, jak začít? Hlavním předpokladem je dodání všech nezbytných dokumentů a správná formulace žádosti o oddlužení (na tom mnoho žadatelů ztroskotá). Chcete-li, aby vaše oddlužení proběhlo v pořádku a bylo schváleno napoprvé, využijte profesionální poradenské služby. Další informace najdete na www.oddluzovaciporadna.cz. Nepřehlédněte sekci Osobní bankrot – podmínky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *