Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Jak se vymotat z dluhů? Splníte-li podmínky osobního bankrotu, jste z nejhoršího venku!

Dostali jste se do nekonečné spirály dluhů, ze které není návratu? Nestačíte splácet a bojíte se, že vám každou chvíli zaklepe na dveře exekutor? Do podobné situace se může dostat každý a důležité je neztrácet hlavu. Slyšeli jste již od oddlužení fyzické osoby neboli osobním bankrotu? Jde o způsob řešení úpadku, v rámci kterého dojde ke jednocení dluhů a nastolení nového splátkového kalendáře. Tuto možnost umožňuje insolvenční zákon již od roku 2008 a zachránil již mnoho dlužníků. Na oddlužení však nemá nárok každý.

Podmínky pro oddlužení v roce 2014

Rozhodnete-li se pro oddlužení fyzické osoby, musíte o něj zažádat u příslušného krajského soudu. Ten vaši žádost schválí pouze za předpokladu, že splníte následující podmínky:

  • Návrh o oddlužení musí obsahovat všechny stanovené náležitosti.
  • Dluhy musí pocházet od nejméně dvou věřitelů.
  • O osobní bankrot nemohou zažádat osoby, které byly souzeny za protiprávní ekonomickou činnost a to minimálně 5 let před zahájením insolvenčního řízení.
  • Žadatel musí disponovat pravidelným příjmem, který pokryje alespoň 30 % z celkové dlužné částky. Je-li schopen uhradit menší část dluhů, musí mít souhlas věřitelů.
  • Disponuje-li žadatel majetkem nebo příjmem, který postačí na úhradu dluhů v plné výši, nemůže o osobní bankrot zažádat.
  • Žadatel musí být nejméně 30 dní v prodlení po splatnosti svých peněžních závazků.
  • Soud prozkoumá, zda žadatel nepoškodil věřitele úmyslně.
  • Návrh na osobní bankrot nesmí být podáván opakovaně (to je možné pouze v případě zamítnutí).

Neztrácejte čas a nechte si poradit od odborníků

Máte pocit, že všechny podmínky splňujete, ale nevíte, jak začít? Hlavním předpokladem je dodání všech nezbytných dokumentů a správná formulace žádosti o oddlužení (na tom mnoho žadatelů ztroskotá). Chcete-li, aby vaše oddlužení proběhlo v pořádku a bylo schváleno napoprvé, využijte profesionální poradenské služby. Další informace najdete na www.oddluzovaciporadna.cz. Nepřehlédněte sekci Osobní bankrot – podmínky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.