Platební brána již není konkurenční výhoda, ale povinnost

Platební brána již není konkurenční výhoda, ale povinnost

Doby, kdy drtivá většina zákazníků preferovala jako způsob úhrady zboží dobírku, jsou zřejmě nenávratně pryč. Vztah Čechů k online platbám již není tak vlažná jako v minulosti a zdá se, že platebním branám důvěřují. Alespoň to vyplývá z mnoha statistických průzkumů od renomovaných agentur. Trend potvrzují také provozovatelé e-shopů, kteří zaznamenali výrazný pokles dobírek na úkor plateb kartou.

Proč jsou online platby stále oblíbenější?

Zákazníci si přejí, aby objednané zboží přišlo co nejdříve. To samé chtějí i obchodníci a právě díky platební bráně zaznamenají uhrazenou objednávku během krátké chvilky od provedení platby kartou. Oproti klasickému převodu jde o mnohem rychlejší způsob úhrady. Díky moderním technologiím a bezpečnostním standardům je zabezpečení na vysoké úrovni. Technologie šifrování zamezuje třetím stranám, aby z komunikace vysledovaly důležité údaje (např. čísla platebních karet). K údajům samozřejmě nemá přístup ani obchodník. Další výhoda platební brány spočívá v jednoduchosti. Stačí vyplnit číslo karty a několik dalších údajů, potvrdit platbu a je hotovo. Při převodu z účtu hrozí, že se zákazník splete a pošle peníze na jiný účet. Nic takového se v případě platby kartou přes platební bránu stát nemůže. A jak vypadá platební brána, která je bezpečná, snadno se implementuje a není pro obchodníka příliš nákladná?

Kterou platební bránu zvolit?

K nejoblíbenějším systémům patří platební brána ThePay, kterou vyvíjí specialisté ze společnosti ThePay.cz s.r.o. již od roku 2011. Hodí se pro potřeby e-shopářů, poskytovatelů služeb i jiných projektů. Pro ThePay nehovoří jen to, že zvládá celkem 17 platebních metod včetně platby kartou, ale také několik dalších důvodů. Provozovatel je pojištěn do částky 100 tis. EUR pro každého klienta a klade velký důraz na bezpečnost. Samozřejmostí jsou SSL certifikáty od ověřené autority, licence od ČNB, servery ve špičkovém datacentru a množství kontrolních mechanizmů. K tomu přičtěte snadnou integraci a výhodné cenové podmínky. Další informace o platební bráně ThePay najdete na www.thepay.cz.

Publikováno: 24. 11. 2016

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: platební brána the pay recenze | thepay recenze