Jak vybrat kancelářský stůl?

Jak vybrat kancelářský stůl?

Pustili jste se do zařizování nové kanceláře či pracovny a zbývá vám už jen vybrat pracovní stůl? Než si však pořídíte první model, který vám padne do oka, raději zvolněte a seznamte se se základními pravidly. Nezapomeňte, že právě u kancelářského stolu budete trávit spoustu času, a proto byste neměli nakupovat zbrkle.

Velikost pracovní plochy

Naprosto zásadním aspektem, na který byste měli brát zřetel při výběru kancelářského stolu, je velikost pracovní plochy. Je logické, že nechcete, aby vám nábytek zabíral zbytečně moc prostoru (víme, kancelář není nafukovací) a možná tíhnete k minimalismu... jenomže si zkuste představit, jak se vám bude pracovat na stísněném prostoru. Proto si předem ujasněte, co všechno budete mít na pracovní ploše stabilně. Bude to pouze počítač? Anebo potřebujete mnohem více prostoru, protože chcete mít po ruce i tiskárnu a dostatek místa na pokládání tištěných dokumentů? To vše při určování vhodné velikosti zohledněte. Poměrně dost místa vám může ušetřit výsuv pro klávesnici. Používáte-li klasické PC, pak vám tento prvek přijde vhod. Možná by však nebylo od věci, kdybyste začali pracovat na notebooku – ten totiž zabere podstatně méně místa než desktop.

Odkládací prostory a šuplíky

Pracovní plocha musí být prostorná, ale není důvod, proč byste měli mít na stole věci, které potřebujete jen někdy. A právě proto by měl váš kancelářský stůl disponovat i šuplíky, policemi pod pracovní deskou a případě i skříňkou. Uživatelé PC zase ocení prostor pro case.

Materiály

Pokud vám má kancelářský stůl věrně sloužit po dobu alespoň několika let, vyberte si robustní model z dostatečně kvalitních materiálů. Dobrou službu udělají i levnější kancelářské stoly z dřevovláknitých MDF desek, avšak musí být dostatečně silné a kvalitně zpracované. A určitě nebude od věci, když výrobce opatří hrany kvalitní PVC hranou se zvýšenou odolností proti poškození.

Publikováno: 10. 11. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: kancelářský stůl | pracovní stůl do kanceláře