Osobní kniha: Krásný dárek vtáhne dítě do děje!

Osobní kniha: Krásný dárek vtáhne dítě do děje!

Existuje vůbec způsob, jak současnou generaci dětí přimět ke čtení knížek? V době moderních technologií je něco takového velmi obtížné, ale rozhodně ne nemožné. Pokud doma nemáte literárního nadšence, udělejte dítku radost osobní knihou. Od klasických knížek liší tím, že se hlavní postava jmenuje stejně jako malý čtenář. Společnost mu dělá jeho nejlepší kamarád a kamarádka. A aby toho nebylo málo, děj začíná na důvěrně známém místě – v místě bydliště nebo třeba u babičky na vesnici.

Proč si vaše dítě osobní knihu okamžitě zamiluje?

Čtení knihy má smysl jen v případě, že to dítě dělá s chutí a radostí. V tomto směru je osobní kniha naprosto jedinečná, ale má i další přínos... Díky tomu, že se dítko objevuje v roli hlavního hrdiny, získává motivaci k samostatnému čtení. Vtažením do děje lépe porozumí obsahu. Mimo jiné získá trochu zdravého sebevědomí – přeci jen se stane ústřední postavou. Osobní kniha je koncipována tak, aby byla vhodná k hlasitému předčítání, což u předškoláků podporuje schopnost soustředěného naslouchání. Čtením se rozvíjí fantazie podstatně více než pasivním sledováním pohádek na obrazovce. Dítě si vytváří vlastní představu o postavách a prostředí. Tím, že je dítě zapojeno do příběhu, nabírají na intenzitě jeho pocity. Další přínos osobní knihy spočívá ve zlepšení koncentrace. Čtenáře zajímá, jakým směrem se bude příběh ubírat, a proto se na text maximálně soustředí. A jakmile si na čtení zvykne a spojí si s touto činností příjemné zážitky, pravděpodobně brzy přesedlá na klasické knížky.

Kde si lze osobní knihu objednat?

Osobní knihu se jménem vašeho dítěte seženete na www.bigjumbo.cz. Nakladatelství BIG JUMBO se specializuje právě na produkci personalizovaných publikací a mimo jiné nabízí elektronické a audio knihy. V současné době je v nabídce 9 různých titulů, v rámci kterých se malý čtenář octne ve středověku, uprostřed džungle a na dalších zajímavých místech.

Publikováno: 26. 11. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: osobní kniha pro děti | personalizovaná kniha