Recept na dobrou kondici vašeho vozu? Pravidelný servis

Proč je důležité pravidelně servisovat své vozidlo? Proč se nevyplácí prošvihnout předepsané servisní intervaly? Odpovědi na tyto a další otázky si řekneme v rámci našeho článku. Kromě pravidelného servisu je důležitá také jeho kvalita, kterou vám nejlépe garantuje autorizovaný servis. Můžete se totiž spolehnout na správné servisní postupy a používání pouze schválených originálních dílů a dnes dokonce není problém ani ušetřit!

Pravidelná údržba je základ

Pokud jste někdy kupovali ojetý vůz, tak nám jistě dáte za pravdu, že stav vozidla se liší podle toho, jak se o něj předchozí majitel staral. A pravidelný servis je základem takové kvalitní péče. Výrobce vozu neudává pravidelné servisní intervaly jen tak pro nic za nic, patří sem výměna provozních kapalin ale třeba také součástí brzdového systému.

Mechanické části podvozku je vhodné rovněž vyměnit, pokud na to přijde čas, nikoliv až začne něco bouchat nebo se objeví nějaký jiný problém. Včasná výměna opotřebených dílů totiž znamená:

- Omezení opotřebení dalších součástí vozidla

- Prodloužení životnosti vozidla

- Zajištění maximální bezpečnosti vozu


Autorizovaný servis se dlouhodobě vyplatí

Každý díl v automobilu má návaznost na chování vozu a případný opotřebený díl také zvyšuje opotřebení dalších dílů, pokud jej na vozidle ponecháváme příliš dlouho. To celkově vede k většímu opotřebení mechanických částí a potenciálně snižuje bezpečnost vozidla. Pokud navštívíte třeba autorizovaný servis Škoda Praha, kde lze servisovat vozy Škoda nebo užitkové vozy Volkswagen, můžete se spolehnout na pravidelné výměny opotřebovaných součástí a na odhalení dílů, které je potřeba vyměnit. Díky tomu získáte jistotu, že je vaše auto vždy v pořádku a můžete se spolehnout i na jeho bezpečnost.

Zároveň díky použití správných postupů a originálních dílů navíc máte jistotu trvanlivosti servisního zásahu a z dlouhodobého hlediska ušetříte. Ušetřit můžete i díky servisním programům Šeková knížka se slevami na díly pro vozy stáří 4 let a více, nebo Předplacený servis pro nové vozy.

Publikováno: 01. 07. 2023

Kategorie: Auto-moto

Autor: Zuzana Vlčková.