Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Využíváte několik úvěrů a chcete snížit celkovou výši splátek? Slučte je do jedné!

Půjčky jsou rok od roku dostupnější a téměř každý z nás alespoň jednu využil nebo využívá. Když zjistíme, že splátku v rodinných financích, zpravidla sáhneme po dalším úvěru. A tak pokračujeme až do doby, kdy nám rozpočet nabourá nečekaná událost v podobě ztráty zaměstnání nebo jiný problém, kvůli kterého se výrazně sníží příjem. To ovšem věřitele nezajímá a splátky nám neodpustí. Vybíjet klín klínem, tedy splátky další půjčkou, by v žádném případě nic nevyřešilo a jedinou možností, jak se ze zapeklité situace dostat, je stávající úvěry konsolidovat.

Co je to konsolidace půjček?

I konsolidace půjček je v podstatě další půjčka. Její podstata spočívá ve splacení všech stávajících úvěrů, což přináší hned několik výhod. Tou největší je samozřejmě nižší měsíční splátka, ale užitečný je i fakt, že budeme splácet pouze jednomu věřiteli. Díky sloučení půjček (jak se konsolidaci běžně přezdívá) si nebudete muset lámat hlavu, jestli jste nezapomněli na některou ze splátek a stačí, když uhradíte jedinou.

Jakým způsobem půjčky sloučit?

Vyřízení konsolidace je rychlé a pohodlné – bude vám k němu stačit občanský průkaz, druhý doklad totožnosti a dokumentace ke smlouvám o půjčkách, které momentálně splácíte. Zda se vám refinancování půjček vyplatí zjistíte pomocí online kalkulačky na webu www.onlinekonsolidace.cz. Sloučit lze téměř všechny typy půjček a úvěrů, nejčastěji pak spotřebitelské úvěry, úvěry z kreditních karet a kontokorenty. Celkový objem půjček však nesmí překročit 300 000 Kč.

Konsolidace půjček je ideální způsob, jak snížit celkovou splátku a získat přehled nad svými financemi. Je vhodná téměř pro každého a lze ji kdykoliv předčasně splatit. Možná, že pomůže i vám!