Využíváte několik úvěrů a chcete snížit celkovou výši splátek? Slučte je do jedné!

Využíváte několik úvěrů a chcete snížit celkovou výši splátek? Slučte je do jedné!

Půjčky jsou rok od roku dostupnější a téměř každý z nás alespoň jednu využil nebo využívá. Když zjistíme, že splátku v rodinných financích, zpravidla sáhneme po dalším úvěru. A tak pokračujeme až do doby, kdy nám rozpočet nabourá nečekaná událost v podobě ztráty zaměstnání nebo jiný problém, kvůli kterého se výrazně sníží příjem. To ovšem věřitele nezajímá a splátky nám neodpustí. Vybíjet klín klínem, tedy splátky další půjčkou, by v žádném případě nic nevyřešilo a jedinou možností, jak se ze zapeklité situace dostat, je stávající úvěry konsolidovat.

Co je to konsolidace půjček?

I konsolidace půjček je v podstatě další půjčka. Její podstata spočívá ve splacení všech stávajících úvěrů, což přináší hned několik výhod. Tou největší je samozřejmě nižší měsíční splátka, ale užitečný je i fakt, že budeme splácet pouze jednomu věřiteli. Díky sloučení půjček (jak se konsolidaci běžně přezdívá) si nebudete muset lámat hlavu, jestli jste nezapomněli na některou ze splátek a stačí, když uhradíte jedinou.

Jakým způsobem půjčky sloučit?

Vyřízení konsolidace je rychlé a pohodlné – bude vám k němu stačit občanský průkaz, druhý doklad totožnosti a dokumentace ke smlouvám o půjčkách, které momentálně splácíte. Zda se vám refinancování půjček vyplatí zjistíte pomocí online kalkulačky na webu www.onlinekonsolidace.cz. Sloučit lze téměř všechny typy půjček a úvěrů, nejčastěji pak spotřebitelské úvěry, úvěry z kreditních karet a kontokorenty. Celkový objem půjček však nesmí překročit 300 000 Kč. Konsolidace půjček je ideální způsob, jak snížit celkovou splátku a získat přehled nad svými financemi. Je vhodná téměř pro každého a lze ji kdykoliv předčasně splatit. Možná, že pomůže i vám!

Publikováno: 16. 07. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: konsolidace půjček | refinancování půjček | sloučení půjček