Po ránu na čaj nebo na kávu?

Po ránu na čaj nebo na kávu?

Obsah článku:
  1. Káva po ránu
  2. Čaj po ránu
Potřebujete po ránu plnou dávku energie, říkáte si, že k tomu se jistě hodí pořádná silná káva. Ale je právě káva po ránu tou nejvhodnější variantou pro vlití života do žil? Po ránu bychom sice žádné povzbuzení potřebovat neměli, ale když je to třeba, tak čím si pomoci? Mnozí z nás dávají přednost kávě, ale jsou tací, kteří spíše upřednostňují čaj. Který šálek po probuzení bude pro naši vzpruhu ten nejlepší?

Káva po ránu

Není nad to, když vás po ránu zašimrá vůně kávy. Již díky ní se nám snáz vstává. Někoho vůně pražené kávy doslova vyžene z postele. Náš úžasný partner v kávovaru nám pak připraví šálek aromatického horkého nápoje s jemnou pěnou. Kdo by odolal? Některé výzkumy milovníků kávy v Itálii prokázaly, že pití poctivé kávy po ránu vám zvedne náladu i povzbudí. Proto si většina Italů každé ráno s láskou vychutnává jejich malé extra černé espresso. Díky kofeinu, obsaženému v kávových zrnech, rozhodně na chvíli povzbudíme unavenou mysl i tělo, ale prý skutečně jen na pár hodin. Jelikož nám energie po kávě rychle vyletí vzhůru, tak také má obdobnou klesající tendenci. Některým lidem se dokonce chce pár hodin po vypití kávy spát. Ale když nám káva chutná, dopřává nám požitek, proč si ji jednoduše nedopřát? Nějaký povzbuzující účinek přece jenom má, i když nefunguje přímo jako doping. Snad když k ní přidáme ještě pár zákusků či sušenek ke kávě může nám energie, nebo aspoň příjemný pocit, vydržet déle.

Čaj po ránu

Co se týče déle trvajícího povzbuzujícího účinku, potvrdilo se, že výhodnější je po ránu pití čaje. Doporučuje se především černý nebo kvalitní sypaný zelený čaj. Ten si velice oblíbili například Asiaté. Obsahuje totiž tein, který má navíc i antioxidační efekt. Obecně se tedy po ránu doporučuje více pití čaje než pití kávy. Ale samozřejmě záleží také na typu čaje. Sypaný čaj bývá silnější a i kvalitu dosahuje vyšší úrovně než běžné „sáčkové čaje“. Některé čaje mohou být i to pravé pro zklidnění těla i mysli večer před spaním. Co si po ránu vychutnáme raději, to je samozřejmě čistě na nás. Ale co v

Publikováno: 18. 01. 2018

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: čaj po ránu