Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Podlaha je duší každého bydlení

Ne nadarmo se říká, že podlaha je duší interiéru a právě proto se jejímu výběru vyplatí věnovat dostatek pozornosti. Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější typy poskládaných podlah patří dřevěná plovoucí podlaha, která je jakýmsi zlatým středem mezi laminátem a masivem. Na trhu je obrovské množství vzorů a barevných variant a v porovnání s laminátovými podlahami vydrží nejméně dvakrát tak dlouho. Je sice o něco dražší, ale na vypadá mnohem exkluzivněji. Oproti masivu je však mnohem levnější a zároveň méně náročná na údržbu.

Dřevěná podlaha není jen krásná, je i praktická

Dřevěná plovoucí podlaha bývá již z výroby upravena lakem nebo olejem. Mezi nejrozšířenější materiály patří buk, ale poměrně oblibě se těší i kaučukovník, bříza a bambus. Další výhodou je tvarová stálost. Dřevo je přírodní materiál a jako takový dýchá a má velmi dlouhou životnost. Je atistatické a antialergické a hodí se proto do dětských pokojů a ložnic. Svými unikátními vlastnostmi pomáhá vyrovnat vlhkost prostředí a má velmi pozitivní vliv na celkové klima v interiéru.

Stará může vypadat jako nová

Parkety jsou sice každý den vystavovány nejrůznějším druhům opotřebení, ale díky kvalitní povrchové vydrží velmi dlouho jako nové. Pokud však po čase dojdete k závěru, že je třeba podlaze vrátit někdejší lesk, můžete ji nechat zrenovovat. Výrazně doporučujeme odbornou pomoc – olejování, lakování a broušení parket se neobejde bez znalosti technologických postupů a kvalitní techniky, kterou laik nedisponuje.

Chcete-li, aby vaše omšelé a znehodnocené parkety vypadaly jako nové, obraťte se na firmu A + Parket. Ta má s pokládkou a renovací podlah letité zkušenosti a díky tomu, že disponuje vlastní výrobnou, může nabídnout nebývale nízké ceny. Ukázky již realizovaných podlah a renovačních prací najdete v galerii na webu aparket.com.