Pomerančová kůže je projevem špatného fungování lymfatického systému

Pomerančová kůže je projevem špatného fungování lymfatického systému

Celulitida neboli pomerančová kůže – problém, se kterým se dříve nebo později setká téměř každá žena. Nejde však pouze o estetický efekt, ale také zdravotní potíže, které tyto projevy vyvolávají. Příčinou tvorby celulitidy bývají poruchy lymfatického systému, který se stará o odvod toxinů a dalších škodlivin z organismu. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak se dostat zpátky do formy. A vzhledem k tomu, že se léto blíž mílovými kroky, určitě několika tipy nepohrdnete ani vy.

Projevy celulitidy lze zmírnit radikální změnou životosprávy. Máte nedostatek pohybu a váš jídelníček nepatří mezi nejzdravější? Změňte to! Ani tento krok však nepředstavuje ultimátní řešení a budete-li chtít proces regenerace urychlit, nevyhnete se návštěvě odborníka.

Velmi účinnou metodou jsou především lymfatické masáže, na které narazíte v wellnes a spa centrech. Ještě předtím, než se k návštěvě specializovaného zařízení rozhodnete, se ovšem informujte, jakým způsobem lymfatickou masáž provádí. Mezi ty nejúčinnější patří přístrojová lymfodrenáž unikátním systémem Ballancer. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že ho využívají profesionální sportovní kluby a mimo jiné také hokejový tým HC Škoda Plzeň, který letos vyhrál extraligový titul. Zajímá vás, v čem se Ballancer liší od běžných lymfodrenážních přístrojů?

Přístroj Ballancer disponuje 24 vývody, které umožňují masáž plosek nohou, nártů, třísel a dolní oblasti břicha a stejným počtem vývodů pro masáž horní poloviny těla. Unikátní koncept komor navíc zvládá tlakování a odsávání současně.

Terapie pomocí přístroje Ballancer výrazně zlepšuje funkci lymfatického systému, podporuje metabolismus a viditelně zmírní celulitidu. Podporuje další procedury jako je ošetření kavitací, kryolipolýzou nebo radiofrekvencí a urychluje přirozenou detoxikaci organismu. Není však vhodná pro těhotné ženy a osoby s implantáty nebo vrozenou srdeční vadou. Pocítíte-li po prvních procedurách nadměrné vylučování sliznic, zdravý pocit hladu, žízeň a častější zívání, nepropadejte panice – jde o přirozenou reakci organismu.