Bez SEO se ve vyhledávání neprotlačíte, ale jak poznáte skutečného odborníka pro Prahu?

Bez SEO se ve vyhledávání neprotlačíte, ale jak poznáte skutečného odborníka pro Prahu?

Předpokladem úspěšného webu je relevantní návštěvnost. Přivést na stránky správné uživatele je v dnešní době mnohem větší dřina ne v minulosti. Důvodů je mnoho – k těm zásadním patří zvyšující se podíl placené reklamy na stránkách s organickými výsledky vyhledávání, jakožto i změny v chování lidí. Proto – nechcete-li se spoléhat pouze na PPC reklamu a sociální sítě – je důležité věnovat úsilí optimalizaci webu. Problematika SEO však vyžaduje komplexní znalosti a zkušenosti. Co byste měli vědět před tím, než si najmete profesionála?

Sleduje trendy a optimalizuje „do budoucna“

Odkazy z katalogů už dávno nefungují. Skutečný SEO specialista bedlivě sleduje trendy a přizpůsobuje jim svou práci. Na druhou stranu však nikdy nevyužívá techniky, které jsou proti pravidlům vyhledávačů. Takové by mohly vést k penalizaci. Vždy uvažuje v dlouhodobém horizontu a web optimalizuje tak, aby výsledky přetrvaly co nejdéle.

Je si vědom významu lokálního SEO

Pokud je vaše cílovka pouze v hlavním městě, měl by vás zajímat někdo, komu není cizí SEO optimalizace Praha. Lokální optimalizací můžete ušetřit nemalou částku a zároveň oslovit správné lidi. Profesionál by vás neměl z principu přesvědčovat na optimalizaci na obecné fráze.

Doloží vám přesvědčivé reference

Zda něčí optimalizace funguje, jak má, zjistíte poměrně snadno. Nechte si doložit reference a neváhejte se klientů dané agentury zeptat. V případě spokojenosti vám ji jistě ochotně doporučí. Anebo se naopak dozvíte něco, co vás přiměje k dalšímu hledání.

Tip na konkrétní agenturu? Jeden bychom měli

Hodilo by se vám doporučení na někoho, kdo se SEO Praha věnuje přes 10 let a dokáže posoudit, zda je váš web obsahově a technicky v pořádku? Efektivní strategii vám ochotně navrhnou odborníci z marketingové agentury jakmy.cz.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam