Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Poprvé na ryby? Pomůžeme vám vybrat rybářský prut!

Chystáte se poprvé na ryby a dáváte dohromady nezbytné rybářské náčiní, bez kterého se na břehu rybníka či řeky rozhodně neobejdete? V tom případě si dejte pozor především na výběr vhodného prutu, protože právě on patří mezi to nejdůležitější z celé výbavy. Prut slouží k nahazování nástrahy, zasekávání, udržení nástrahy na určeném místě a samozřejmě drž naviják. Je věrným druhem každého začínajícího i profesionálního rybáře a jedině díky němu se nám čas od času podaří z vody vytáhnout výstavní kousek. Tedy za předpokladu, že si vybereme ten správný…

Základním kritériem pro výběr rybářského prutu je především způsob jeho použití, který jde ruku v ruce s tím, na jaké ryby máte spadeno. Budeme-li k nákupu přistupovat tímto způsobem, mohli bychom sortiment rozdělit na pruty základní (určené pro techniky „na plavanou“ a „na položenou“), vláčecí, muškařské a feederové, které jsou stále populárnější.

Toto rozdělení však není jediné, v praxi se setkáte také s pruty kaprovými, mořskými, sumcovými, surfovými či teleskopickými. Tip na konkrétní model ale nečekejte – již známé rybářské moudro praví, že ryby se nechytají na prut, ale na háček, čemuž nahrává i fakt, že mnoho rybářů začínalo chytat s náčiním, které by dnes vzbudilo spíše rozpaky, ale přesto se jim u vody dařilo než kolegům s velmi drahým vybavením. Počítejte proto s tím, že váš první prut zřejmě nebude tím posledním a že se se získanými zkušenostmi nakonec dopracujete k tomu ideálnímu.

Výběr je samozřejmě také otázkou rozpočtu a kvalitní pruty stojí podstatně více než méně kvalitní kousky. Podobně jako v jiných oborech i zde platí, že se vám investice několikanásobně vrátí. To samé lze ostatně říct i o ostatních rybářských potřebách. I vy se jistě po několika letech dopracujete k lehkému a vyváženému prutu z moderních materiálů, díky kterému si budete připadat jako rybářská elita. Nebo vám to nedá a chcete si ho pořídit hned? V tom případě vás odkážeme na rybářské pruty CADOX fishing. V e-shopu seženete kompletní výbavu od A do Z za super ceny. Přejeme šťastný rybolov!