Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Zahajte cyklistickou sezónu na správném kole

Patříte k cyklistickým maniakům, kteří nevynechají jediné volné odpoledne a jsou na sedle častěji než na nohou? Nebo se jen rádi rekreačně projíždíte? Tak jako tak si jízdu pořádně užijete jen s kvalitním vhodně zvoleným jízdním kolem. A protože není bicykl jako bicykl, sestavili jsme pro vás praktický přehled, který vám s výběrem pomůže. Zaměřili jsme se na jednoho z leaderů, světoznámého výrobce kol Kellys. Značka právem patří k nejoblíbenějším cyklistickým brandům vůbec a oblíbili si ji nejen profesionální sportovci a nároční cyklisté, ale i začátečníci.

Horská kola

Horská kola Kellys jsou skvělým společníkem v členitém terénu – jsou vybavena přední odpruženou vidlicí, která přispívá k bezpečnosti při jízdě a zároveň zvyšuje jízdní komfort. Některé modely mají odpruženou i zadní stavbu (tzv. celoodpružená kola) a jsou ještě pohodlnější. Mezi nejprodávanější modely patří horská kola s označením 29“ (tedy s většími koly, než je u horských kol běžné), která jsou vhodná i na delší úseky po silnici.

Krosová kola

Hledáte ideální kolo pro rychlou dopravu po silnicích a čas od času i lehčím terénem? V tom případě jsou pro vás vhodná kola s přívlastkem „krosová“. Na rozdíl od horských kol mají užší plát a nižší vzorek pro delší setrvačnost a nižší valivý odpor.

Silniční kola

Rychlá jízda po kvalitním povrchu, přesně tak by se dal definovat charakter silničních kol. Tato jízdní kola vám sice v terénu nepomohou, ale na silnici na ně nedáte dopustit.

Cestovní kola

Rozhodli jste se, že začnete šetřit přírodu a budete do práce nebo na nákupy dojíždět na kole? Městské neboli cestovní kolo je opatřeno klasickým torpédem bez převodu (vyšší modely mají řazení v zadním náboji = minimum údržby a dlouhá životnost) a rámem s nízkým nástupem.

Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, na jízdní kola Kellys se můžete vždy plně spolehnout. Výrobce klade důraz na vysoce kvalitní zpracování, odolnost, ale i jízdní komfort a design. S kolem Kellys si neuděláte ostudu na závodech ani na cestě do práce a jízdu si vždy maximálně užijete.