Zahajte cyklistickou sezónu na správném kole

Zahajte cyklistickou sezónu na správném kole

Patříte k cyklistickým maniakům, kteří nevynechají jediné volné odpoledne a jsou na sedle častěji než na nohou? Nebo se jen rádi rekreačně projíždíte? Tak jako tak si jízdu pořádně užijete jen s kvalitním vhodně zvoleným jízdním kolem. A protože není bicykl jako bicykl, sestavili jsme pro vás praktický přehled, který vám s výběrem pomůže. Zaměřili jsme se na jednoho z leaderů, světoznámého výrobce kol Kellys. Značka právem patří k nejoblíbenějším cyklistickým brandům vůbec a oblíbili si ji nejen profesionální sportovci a nároční cyklisté, ale i začátečníci.

Horská kola

Horská kola Kellys jsou skvělým společníkem v členitém terénu – jsou vybavena přední odpruženou vidlicí, která přispívá k bezpečnosti při jízdě a zároveň zvyšuje jízdní komfort. Některé modely mají odpruženou i zadní stavbu (tzv. celoodpružená kola) a jsou ještě pohodlnější. Mezi nejprodávanější modely patří horská kola s označením 29'' (tedy s většími koly, než je u horských kol běžné), která jsou vhodná i na delší úseky po silnici.

Krosová kola

Hledáte ideální kolo pro rychlou dopravu po silnicích a čas od času i lehčím terénem? V tom případě jsou pro vás vhodná kola s přívlastkem „krosová“. Na rozdíl od horských kol mají užší plát a nižší vzorek pro delší setrvačnost a nižší valivý odpor.

Silniční kola

Rychlá jízda po kvalitním povrchu, přesně tak by se dal definovat charakter silničních kol. Tato jízdní kola vám sice v terénu nepomohou, ale na silnici na ně nedáte dopustit.

Cestovní kola

Rozhodli jste se, že začnete šetřit přírodu a budete do práce nebo na nákupy dojíždět na kole? Městské neboli cestovní kolo je opatřeno klasickým torpédem bez převodu (vyšší modely mají řazení v zadním náboji = minimum údržby a dlouhá životnost) a rámem s nízkým nástupem. Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, na jízdní kola Kellys se můžete vždy plně spolehnout. Výrobce klade důraz na vysoce kvalitní zpracování, odolnost, ale i jízdní komfort a design. S kolem Kellys si neuděláte ostudu na závodech ani na cestě do práce a jízdu si vždy maximálně užijete.

Publikováno: 02. 04. 2013

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: horská kola | horská kola kellys | jak vybrat kolo | jídzní kola kellys | jízdní kola | kola Kellys