Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Potřebujete novou podlahu? Co takhle anhydritovou?

V případě, že plánujete větší rekonstrukci vaší nemovitosti či stavíte úplně nový dům, se vám jistě bude hodit tip na moderní řešení podlahy. Zapomeňte na betonovou podlahu, která zbytečně zatěžuje dům, nechte si realizovat podlahu z anhydritu. Podle odborníků je anhydrit materiálem budoucnosti a jeho vlastnosti dalece předčí běžně užívané materiály. Zajímá Vás, proč je anhydrit tak populární?

Moderní anhydritové podlahy
Anhydritové podlahy jsou moderním způsobem realizace podlahové konstrukce. Beton se s anhydritem nemůže srovnávat. Anhydrit se vyznačuje vysokou pevností v tlaku i za ohybu a jsou skvělé jakožto těžké plovoucí podlahy. Podklad anhydritové podlahy tvoří tepelná či kročejová izolace. Obě se vyznačují vysokou stlačitelností. Pokud navíc přemýšlíte nad moderním podlahovým vytápěním, je anhydrit jasnou volbou. Vyznačuje se vyšší homogenitou materiálu, což způsobuje rychlejší prohřátí anhydritové vrstvy. Anhydrit se navíc ukládá v mnohem menší vrstvě (asi o 30 mm) než beton, takže nezatěžuje konstrukci domu. Tím však výhody anhydritu nekončí.

Spěcháte? Realizace anhydritové podlahy je blesková

Další nespornou výhodou anhydritové podlahy je rychlost její realizace. Rychlost pokládání však vyžaduje opravdu precizní práci. Není totiž čas opravovat jednotlivé nedostatky. Pokud se v pokládání anhydritové vrstvy nevyznáte, přenechte raději práci profesionálům. Proces realizace anhydritové podlahy je tak rychlý, že je možno po 48 hodinách podlahu začít vysoušet.
Shrnuto a podtrženo

  • Anhydrit je v konečném výsledku levnější, než beton, nebude třeba štěrkování a oprava nerovného povrchu
  • Vysoká pevnost v tahu za ohybu
  • Nízká smrštitelnost (bezespárové podlahy)
  • Díky nižší vrstvě anhydritu se nebude zatěžovat konstrukce nemovitosti
  • Rychlost uložení podlahy

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *