Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Když kouřit, tak stylově a zdravě

Kouření rozhodně obhajovat nehodláme. Jakpak bychom také mohli – vždyť jde o jeden z nejhorších zlozvyků, na jehož následky ročně umírá asi 5 milionů lidí. Jen u nás umře cca 50 lidí denně. Kouření způsobuje asi 50 různých onemocnění, při čemž 20 je smrtelných. Bohužel, i tyto děsivá čísla drtivou většinu kuřáků od jejich smrtelné vášně neodradí. Zbytek přestat chce, ale nedokáže to. Závislost na kouření patří k těm nejtěžším a zbavuje se ji velmi těžko. Pokud jste se s vašim zlozvykem rozhodli nadobro skoncovat, ale potřebujete podat pomocnou ruku, nebo vás zaujala myšlenka „zdravého“ kouření, jsou následující odstavce určeny právě vám.

Cigarety potřebuje mozek i tělo

Cigarety obsahují nikotin, na který si tělo velmi rychle zvykne. Že kouření způsobuje fyzickou závislost, je logické. Stejně tak je na něm závislá i naše psychika. Pro kuřáka je kouření malý rituál, který je spojen s několikaminutovým odpočinkem, chvilkovým unikem od každodenního stresu a podobně. A je to právě psychická závislost, která většina kuřáků nedovolí přestat ani přesto, že cigarety nahradí nikotinovou náplastí. Co na tom, že tělo dostane potřebný nikotin, když vám bude chybět tolik milovaný akt kouření? Na všechno však existuje funkční řešení. Vzpomínáte si ještě na olympijské hry v Pekingu? Byli to Číňani, kteří stáli za zrodem zařízení známého jako elektronická cigareta.

Proč zrovna „elektronická“?

E-cigareta je malé, lehké a stylové zařízení, které na první pohled od klasické cigarety nerozeznáte. Neprobíhá v ní žádné spalování, o reakci se stará atomizér, který vypařuje speciální kapalinu e-liquid. Díky němu se do kuřákova těla dostane pouze nikotin nikoliv karcinogenní látky, jak je tomu u běžných cigaret. Odpadní látkou je obyčejná pára, která je oproštěna od nepříjemného zápachu. Z toho plyne i další výhoda – elektronickou cigaretu můžete kouřit naprosto kdekoliv, aniž byste obtěžovali okolí. Ecigareta obsahuje vyměnitelnou baterii, která lze nabít, podobně jako jiné elektronické spotřebiče. Chcete-li přestat s kouření, nebo aspoň kouřit zdravě, je pro e-cigareta jako stvořená. Už žádná šidítka v podobě náplastí, elektronická cigareta představuje plnohodnotný kuřácký prožitek.

Pozor na kvalitu

S elektronickými cigaretami je to jako s těmi klasickými – ne každá je kvalitní. Chcete-li si kouření užít a nevyhazovat peníze za výrobky, které nevydrží déle, než několik týdnů (zejména e-cigarety z tržnice), vyberte si ePuffer. Jako jedna z prvních nabízí velmi lehký tah a přesné dávkování nikotinu, jako u normálních cigaret. Ecigareta ePuffer představuje naprostou špičku ve Velké Británii a již brzy ji koupíte i u nás!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *