Proč (a kde) nakupovat na internetu?

Proč (a kde) nakupovat na internetu?

Není tajemstvím, že si Česká republika drží zajímavé prvenství v počtu e-shopů na počet obyvatel. Ročně vznikají a zanikají tisíce nových internetových obchodů a udrží se jen ty, které mají zákazníkům co nabídnout. Jeden z nich vám dnes představíme, ale ještě předtím vás přesvědčíme o tom, proč se na internetu vyplatí nakupovat.

Kdo nakupuje online, šetří čas i peníze

Největší výhodou nakupování v e-shopech je nezanedbatelně nižší cena zboží (především v segmentu elektro), než jak ji známe z kamenných obchodů. Důvod je prostý, provozovatelé e-shopů nemají tak vysoké náklady a tím, že ušetří za pronájem prostorů a platech zaměstnanců, mohou nabídnout lepší cenové podmínky. Pro zákazníky je velmi zajímavá i možnost porovnání nabídek ve srovnávačích jako je Heureka.
Pozor, nejnižší cena samozřejmě neznamená spokojený nákup. S ohledem na sortiment si vyberte prodejce, kterému můžete důvěřovat a který vám, v případě potřeby, poskytne odborné poradenství.
Nakupující však nešetří jen peníze, ale také čas. Nakupování v e-shopech je intuitivní a z pohodlí křesla máme možnost prohlížet stovky až tisíce položek, aniž bychom museli někam chodit. Nekonají se ani fronty u pokladen a v neposlední řadě zdlouhavá cesta do obchodního centra. Někteří prodejci navíc nabízí možnost vyzvednutí zboží přímo na pobočce nebo ve skladu.

Obrovská nabídka zboží, na které jinde nenatrefíte

Za zmínku samozřejmě stojí i mnohem větší nabídka zboží. V internetových obchodech často seženete zboží, o kterém v kamenných prodejnách ani neslyšeli. Nestane se vám, že budete vážit cestu a nakonec zjistíte, že zboží není k dispozici. Pokud v e-shopu nenajdete to, co hledáte, jednoduše se proklikáte jinam.

A co rizika, lze jim předejít?

Nevýhodou online nakupování je skutečnost, že si zboží nelze osahat. Na druhou stranu však zákon umožňuje zboží do 14 dní vrátit bez udání důvodu a žádný solidní prodejce s tím nemá problém. Vodítkem vám mohou být recenze nebo zkušenosti ostatních nakupujících, kterých je na internetu dostatek. Bojíte-li se toho, že vám prodejce místo zboží zašle něco jiného, nakupujte pouze v zavedených e-shopech. Podvodných e-shopů je naštěstí naprosto zanedbatelné množství a byla by přece škoda nevyužívat výhody online nakupování jen proto, že některá média zbytečně poukazují na hrstku nespolehlivých prodejců.

V Online marketu seženete vše na jednom místě

Ti, kteří nakupují na internetu pravidelně, moc dobře ví, že se vyplatí vsadit na prodejce, který nabízí „vše pod jednou střechou“. Proč platit poštovné za každou položku, když můžete nakoupit u jediného prodejce? Na www.online-market.cz je navíc poštovné při nákupu nad 2000 Kč zcela zdarma. Online-market.cz nabízí široké spektrum zboží pro domácnost, elektro, nářadí, ale také stavební materiály či potravinové doplňky. Ve virtuálních regálech na vás čeká přes 6 000 položek, které jsou skladem a tedy připraveny k okamžité expedici. Zboží je samozřejmě nové a neporušené a zaplatit za něj můžete dobírkou, ale také kartou nebo oblíbenou elektronickou peněženkou PayU. Prodejce je na trhu několik let a garantuje bezproblémovou výměnu nebo vrácení zboží. Spousta věcí je nabízena v rámci akcí za neodolatelné ceny a chcete-li výrazně ušetřit, pak jste na správném místě. Nezáleží na tom, jestli sháníte populární doplněk stravy Enzycol, tablety do myčky, nebo třeba nové nářadí do dílny. V online marketu najdete vše na jednom místě.

Publikováno: 21. 06. 2014

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: jak nakupovat na internetu