Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Potřebujete peníze a nemůžete čekat?

Peníze jsou mocné. Jedno moudré rčení praví, že plná peněženka přináší spoustu potíží. Do opravdových problémů se však dostaneme zejména tehdy, když jsou naše kapsy prázdné. Nikdo z nás si nemůže být jistý, že zrovna on nebude zítra potřebovat založit. Ne nadarmo se totiž říká, že jednou jsme dole a podruhé nahoře. Měli bychom proto myslet i na zadní kolečka a postupně vytvářet rezervy, které nám pomohou přečkat krizi. Jenomže ruku na srdce – ne každý disponuje tak vysokým příjmem, ze kterého by mohl odkládat bokem. A tak nám čas od času nezbude nic jiného, než se poohlédnout po menší či větší finanční injekci.

Nejvýhodnější půjčku hledejte v bance

Předtím, než se rozhodnete pro některý z pestrého spektra úvěrů, si zopakujte zásady zodpovědného úvěrování. Skutečně je půjčka ihned nezbytná a budete ji schopni pohodlně splácet? Nemáte-li jinou možnost a peníze skutečně potřebujete, vydejte se do banky. Bankovní instituce totiž nabízí mnohem výhodnější podmínky než nebankovní sektor a navíc se můžete spolehnout na transparentní smlouvu. Počítejte však s tím, že si vás věřitel důkladně prověří. Budou ho zajímat vaše příjmy a navíc se po vašem jméně porozhlédne v registrech dlužníků. Jste-li dostatečně bonitní a vaše úvěrová minulost čistá, nebude mít banka důvod žádost o půjčku neschválit. V opačném případě vám nezbude, než se po úvěru podívat v nebankovní sféře. Nabízí se proto otázka – existuje nebankovní půjčka, která by vám skutečně pomohla a nedostala vás do dluhové pasti?

Jak vybírat nebankovní úvěr

I nebankovní instituce nabízí poměrně výhodné půjčky, musíte si dát ovšem záležet na výběru správného věřitele. Rada nad zlato zní – obraťte se pouze na solidní úvěrové společnosti s mnohaletou působností na trhu. Většinou se jedná o dceřiné společnosti nadnárodních finančních institucí, které jsou schopny nabídnout přijatelné podmínky. I přesto však počítejte s vyšším RPSN a často kratší dobou splatnosti. Mezi nejvyhledávanější úvěry patří půjčka do 50 000 Kč, jejíž nabídky si můžete porovnat na webu pujcka-50000.cz a zjistit, který z produktů vaší momentální situaci vyhovuje nejvíc.