Potřebujete peníze a nemůžete čekat?

Potřebujete peníze a nemůžete čekat?

Peníze jsou mocné. Jedno moudré rčení praví, že plná peněženka přináší spoustu potíží. Do opravdových problémů se však dostaneme zejména tehdy, když jsou naše kapsy prázdné. Nikdo z nás si nemůže být jistý, že zrovna on nebude zítra potřebovat založit. Ne nadarmo se totiž říká, že jednou jsme dole a podruhé nahoře. Měli bychom proto myslet i na zadní kolečka a postupně vytvářet rezervy, které nám pomohou přečkat krizi. Jenomže ruku na srdce – ne každý disponuje tak vysokým příjmem, ze kterého by mohl odkládat bokem. A tak nám čas od času nezbude nic jiného, než se poohlédnout po menší či větší finanční injekci.

Nejvýhodnější půjčku hledejte v bance

Předtím, než se rozhodnete pro některý z pestrého spektra úvěrů, si zopakujte zásady zodpovědného úvěrování. Skutečně je půjčka ihned nezbytná a budete ji schopni pohodlně splácet? Nemáte-li jinou možnost a peníze skutečně potřebujete, vydejte se do banky. Bankovní instituce totiž nabízí mnohem výhodnější podmínky než nebankovní sektor a navíc se můžete spolehnout na transparentní smlouvu. Počítejte však s tím, že si vás věřitel důkladně prověří. Budou ho zajímat vaše příjmy a navíc se po vašem jméně porozhlédne v registrech dlužníků. Jste-li dostatečně bonitní a vaše úvěrová minulost čistá, nebude mít banka důvod žádost o půjčku neschválit. V opačném případě vám nezbude, než se po úvěru podívat v nebankovní sféře. Nabízí se proto otázka – existuje nebankovní půjčka, která by vám skutečně pomohla a nedostala vás do dluhové pasti?

Jak vybírat nebankovní úvěr

I nebankovní instituce nabízí poměrně výhodné půjčky, musíte si dát ovšem záležet na výběru správného věřitele. Rada nad zlato zní – obraťte se pouze na solidní úvěrové společnosti s mnohaletou působností na trhu. Většinou se jedná o dceřiné společnosti nadnárodních finančních institucí, které jsou schopny nabídnout přijatelné podmínky. I přesto však počítejte s vyšším RPSN a často kratší dobou splatnosti. Mezi nejvyhledávanější úvěry patří půjčka do 50 000 Kč, jejíž nabídky si můžete porovnat na webu pujcka-50000.cz a zjistit, který z produktů vaší momentální situaci vyhovuje nejvíc.

Publikováno: 22. 12. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: nebankovní půjčka | půjčka do 50 000 Kč | půjčka ihned