Nejlepší termínovaný vklad? Podle srovnání ho nabízí ANO spořitelní družstvo

Nejlepší termínovaný vklad? Podle srovnání ho nabízí ANO spořitelní družstvo

Disponujete volnými finančními prostředky, které byste rádi zúročili? Pokud vám z nějakých důvodů nevyhovují žádné investiční příležitosti, mohla by vás zaujmout aktuální nabídka termínovaných vkladů. Všechny důležité informace, srovnání a nejvýhodnější variantu najdete v tomto článku.

Co je to termínovaný vklad?

Termínovaný vklad je specifický bankovní účet, jehož podstatou je garantované zúročení vložených finančních prostředků. Banky obvykle umožňují sjednání v různých měnách, a to na předem vymezenou dobu několika dní až let. Úrok může být pevný nebo proměnlivý. Oproti běžnému účtu má termínovaný výrazně vyšší zúročení. Nevýhodou je naprosté uzavření vkladovým transakcím a až na smluvně stanovené výjimky také nemožnost výběrů. Může být sjednán jednorázově na jeden cyklus nebo mít formu cyklického účtu, kdy se v po sobě navazujících cyklech mění úroková sazba. Výše úročení většinou závisí na výši vkladu a době splatnosti účtu.

Co byste měli o termínovaných vkladech vědět?

Ačkoliv se termínovaný vklad jeví jako atraktivní způsob zhodnocení peněz, vzhledem k výši úročení se na dobu jednoho roku vyplatí pouze nejlepší termínovaný vklad od ANO spořitelního družstva (úročení až 3,45 % p.a. u sedmiletých vkladů). Hovoříme-li o částce v desítkách až nižších statisících, pak je praktičtější alternativou spořící účet s vysokým úrokem – výhodou takového řešení je možnost okamžitého výběru peněz. Tip: Ucelený přehled úrokových sazeb vám poskytne tento spolehlivý zdroj. Máte-li zájem o uložení peněz po dobu delší než 2 roky, počítejte s možnou změnou podmínek ekonomiky, od které se odvíjí vývoj úrokových sazeb. V souvislosti s nulovou inflací a přebytkem peněz je úročení podstatně výhodnější než v minulosti. V případě růstu inflace již vysoké úročení nebude tak výhodné. I proto je bezpečnější uložení finančních prostředků na kratší časové období.