Tipy pro zařizování domácí posilovny

Tipy pro zařizování domácí posilovny

Máte v domě jednu prázdnou místnost navíc a přemýšlíte, jak ji využít? Zařiďte si domácí posilovnu a udělejte tak něco pro své zdraví. Pokud se navíc ke cvičení přidá i zbytek rodiny, budete mít o zábavu a aktivní životní styl postaráno. Víte, co všechno byste v domácí posilovně měli mít?

Cvičební stroje podle prostoru

Při zařizování domácí posilovny budete určitě řešit, kolik místa doma máte a kolik můžete využít. Nejdříve se rozhodněte, jak přesně chcete v posilovně cvičit, jaké cvičení vás baví, zda využijete cvičební stroje, a poté se dejte do zařizování. V posilovně byste měli mít alespoň jeden stroj na kardio cvičení, vybrat si můžete mezi běžeckým pásem, eliptickým trenažérem nebo veslovacím trenažérem. Pokud máte dostatek místa, není problém pořídit si těchto posilovacích strojů víc.

Místo na zemi

Nechte dostatek místa na zemi. Je velké množství cviků, které se provádí na cvičební podložce. Zároveň se na podložce můžete rozcvičit před tréninkem a protáhnout po něm. Myslete i na to, že existují cvičební videa, ve kterých skáčete přes švihadlo, skáčete panáka nebo rozpažujete nohy a ruce. I na toto cvičení byste měli mít v domácí posilovně dostatek místa.

Cvičení s činkami

Pokud chcete hubnout, ale i formovat nebo udržet stávající váhu, rozhodně si pořiďte činky. Můžete si vybrat váhu činek, se kterými nejčastěji cvičíte, ale po pravidelném cvičení čekejte progres a nutnost dokoupit těžší činky. Ideální volbou je tak činková věž, kde si vyberete činky na konkrétní cvičení. Můžete s nimi cvičit na posilovací lavici, na židli nebo na zemi. Činky jsou skvělé i pro zvýšení obtížnosti dřepů nebo třeba sedů-lehů.

Závěsný TRX systém

Skvělým pomocníkem je závěsný systém TRX. Připravte si pro něj v domácí posilovně místo a posilujte střed těla, záda, ruce i nohy, pomocí cvičení s vlastní váhou. Některé druhy závěsného systému se dají zavřít do dveří, jiné se musí zavěsit na hrazdu, případně jiný držák, který vychází přímo ze zdi.

Multifuknční cvičební stroje

Pro úsporu místa si pořiďte multifuknční stroje, které splňují víc požadavků najednou. Může se jednat například o profesionální posilovací věž, na které můžete cvičit víc partií. Ideálním cvičebním strojem je také vibrační plošina, kterou můžete použít ke zpevnění, k hubnutí a také k protažení nebo k rehabilitaci po úraze.

Další posilovací pomůcky

V domácí posilovně by rozhodně nemělo chybět švihadlo pro kardio cvičení, trampolína pro zábavné cvičení, kdy vám půjde hubnutí samo, a v neposlední řadě posilovací míč, případně bosu, který se dá využít i pro posilování břišních svalů.

Publikováno: 26. 08. 2019

Kategorie: Sport

Autor: Adam