Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Pravděpodobnost zasažení bleskem

Máte strach z létání? Nejste sami, panickou hrůzu z cestování vzduchem má obrovské množství lidí. Je to zvláštní, protože je to právě letecká doprava, která patří k těm vůbec nejbezpečnějším. Mnohem pravděpodobnější, než že zemřete v útrobách letadla, je zásah bleskem. A znáte snad ve svém okolí někoho, koho trefil blesk? Zřejmě ne. Ten téměř vždy udeří do nejvyššího bodu a pokud si přeci jen vybere vás, pravděpodobně značně převyšujete okolí, nebo máte setsakramenskou smůlu. Co však už náhodné není, jsou škody, které blesk způsobuje na našem majetku. Těm se dá přitom velmi snadno předejít. Stačí kvalitní hromosvod a budete moct zase klidně spát.

Za vším stojí Češi

A víte vůbec, kde mají hromosvody své kořeny? Češi jsou autory mnoha vynálezů a zlepšováků a ani v případě bleskosvodu tomu nebylo jinak. Ten vůbec první sestrojil Prokop Diviš a nechal ho nainstalovat v zámku v Měšcích. O několik let tak předběhl amerického přírodovědce a státníka Benjamina Franklina, toho pána kterého známe ze stodolarových bankovek. Nutno podotknout, že český hromosvod předčil americkou verzi ve všech směrech. Tak či onak se jednalo o skutečně revoluční vynález, který dnes chrání prakticky každou stavbu. Jedině hromosvod dokáže ukočírovat přírodní úkaz, který by jinak způsobil značné materiální škody.

A jak jste na tom vy?

Někteří z nás důležitost hromosvodu podceňují a neobtěžují se si ho nechat nainstalovat. V lepším případě zanedbávají pravidelnou kontrolu. Pokud jste se v tom našli, na nic nečekejte a bleskově si nějaký pořiďte. Vsaďte na dlouholetou praxi firmy Hromosvody Schauer a využijte možnosti pětileté záruky. Společnost zajišťuje revize i montáž hromosvodů. Důkazem kvality jsou pozitivní reference tisíců spokojených klientů, kteří se už bouřky dávno nebojí. Důležité informace a kontakt najdete na webu www.kvalitnihromosvody.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *