Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Připravte zahradu na další sezónu

Podzim je v plném proudu a hrdé majitele zahrádek a zahrad čeká pravidelné podzimní hnojení. Jde o nezbytnou událost každoroční zahradnické sezóny a přesto, že nám může jakkoliv vyčerpávající, neměli bychom ho odkládat. Důvodem podzimního hnojení je omezení růstu vegetace a podpora vyzrávání rostlinných pletiv. K tomu slouží speciální podzimní hnojiva. V případě užitkových zahrad se nevyhneme ani poctivé přípravě půdy. Ta je základem po bohatou úrodu a je to právě vhodně zvolené hnojivo, které je jejím základním předpokladem. Ideální jsou organická hnojiva, jako je koňský či kravský hnůj, případně slepičince a jejich varianty. Jde o granuláty a jejich aplikace je poměrně pohodlná a rychlá.

Vyžeňte všechny škůdce

Během prvních podzimních měsíců se nevyhnete ani kontrole rostlina stromů. I v tomto období mohou být napadeny škůdci a včasná reakce je opravdu důležitá. Jenomže co dělat v případě napadení větší plochy? Ideálními pomocníky jsou postřikovače. Ty významně ulehčují pravidelnou péči o rostliny na zahradě, v sadu i ve sklenících a postřik s nimi zvládnete podstatně rychleji a důkladněji.

Vybíráme postřikovače

Postřikovače patří mezi nejoblíbenější zahrádkářské nástroje vůbec. Jejich využití je širokospektrální a s trochou nadsázky o nich můžeme říct, že je během roku nepustíme z ruky. Většinou si můžeme vybrat z ručních, rameních a zádových a to o různém objemu. Součástí příslušenství bývají i speciální nástavce, které rozstřik aplikované látky urychlují a zefektivňují. Postřikovače lze využít nejen na lokální hnojení či likvidaci škůdců, ale především na ošetřování velkých ploch. K tomu skvěle poslouží výkonné motorové postřikovače, které najdou využití i při deratizaci obytných a sklepních prostor.

V případě postřikovačů se vyplatí sáhnout po kvalitním přístroji, který vydrží mnohem déle, než jednu sezónu. Vyvarujte se zejména levným čínským výrobkům, které se vám rozpadnou pod rukama ještě rychleji, než s postřikem vůbec začnete. Hledáte-li výkonné, kvalitní a přesto cenově přijatelné postřikovače, najdete je v prodejnách Mountfield.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *