Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Připravte zahradu na další sezónu

Podzim je v plném proudu a hrdé majitele zahrádek a zahrad čeká pravidelné podzimní hnojení. Jde o nezbytnou událost každoroční zahradnické sezóny a přesto, že nám může jakkoliv vyčerpávající, neměli bychom ho odkládat. Důvodem podzimního hnojení je omezení růstu vegetace a podpora vyzrávání rostlinných pletiv. K tomu slouží speciální podzimní hnojiva. V případě užitkových zahrad se nevyhneme ani poctivé přípravě půdy. Ta je základem po bohatou úrodu a je to právě vhodně zvolené hnojivo, které je jejím základním předpokladem. Ideální jsou organická hnojiva, jako je koňský či kravský hnůj, případně slepičince a jejich varianty. Jde o granuláty a jejich aplikace je poměrně pohodlná a rychlá.

Vyžeňte všechny škůdce

Během prvních podzimních měsíců se nevyhnete ani kontrole rostlina stromů. I v tomto období mohou být napadeny škůdci a včasná reakce je opravdu důležitá. Jenomže co dělat v případě napadení větší plochy? Ideálními pomocníky jsou postřikovače. Ty významně ulehčují pravidelnou péči o rostliny na zahradě, v sadu i ve sklenících a postřik s nimi zvládnete podstatně rychleji a důkladněji.

Vybíráme postřikovače

Postřikovače patří mezi nejoblíbenější zahrádkářské nástroje vůbec. Jejich využití je širokospektrální a s trochou nadsázky o nich můžeme říct, že je během roku nepustíme z ruky. Většinou si můžeme vybrat z ručních, rameních a zádových a to o různém objemu. Součástí příslušenství bývají i speciální nástavce, které rozstřik aplikované látky urychlují a zefektivňují. Postřikovače lze využít nejen na lokální hnojení či likvidaci škůdců, ale především na ošetřování velkých ploch. K tomu skvěle poslouží výkonné motorové postřikovače, které najdou využití i při deratizaci obytných a sklepních prostor.

V případě postřikovačů se vyplatí sáhnout po kvalitním přístroji, který vydrží mnohem déle, než jednu sezónu. Vyvarujte se zejména levným čínským výrobkům, které se vám rozpadnou pod rukama ještě rychleji, než s postřikem vůbec začnete. Hledáte-li výkonné, kvalitní a přesto cenově přijatelné postřikovače, najdete je v prodejnách Mountfield.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *