Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Lifestyle

Proč i ve 21. století vlastnit gramofon?

Hudba, kterou posloucháte, zní odlišně v závislosti na tom, jaký systém používáte. Streamovací platformy, YouTube, CD nebo MP3, ať už ve vašem smartphonu, počítači, nebo dokonce v autě, používají digitální formáty záznamu zvuku. Často používají kompresi, aby dosáhly menší velikosti souborů. Tato komprese se pochopitelně negativně odráží na kvalitě výsledného zvuku. Mnoha lidem to nevadí, jelikož výhody miniaturizace a možnost mít své oblíbené písničky neustále sebou převažují nad snížením kvality zvuku. Ale pro skutečné milovníky hudby, kteří si dokáží vychutnat zážitek z poslechu svých oblíbených interpretů v dokonalé kvalitě, může být gramofon tou nejlepší volbou.

Gramofon má lepší zvuk

Když posloucháte záznam z vinylové desky, slyšíte nekomprimovanou hudbu, která zní stejně, jako když ji hrají skuteční hudebníci. Jelikož je hudba z gramofonu v analogovém formátu, nedochází ke ztrátám způsobeným komprimací, jako v případě streamovaného zvuku. Vinylové desky jsou také známy svým plastickým a teplým zvukem, který dokážou ocenit nejen audiofilové, ale i běžní posluchači. Gramofony dokážou také přehrávat zvuk s mnohem větší dynamikou, než přehrávače digitálních audio souborů. Kvalitní gramofony sice nejsou nejlevnější, ale nabídnou vám mnohem vyšší kvalitu přehrávané hudby, než většina běžných přehrávačů CD a MP3.

Vychutnejte si rituál poslechu hudby

V současné hektické době je dobré občas vypnout a soustředit se pouze na poslech hudby. Než poslouchat hudbu jako pouhou kulisu k mnoha činnostem, které vykonáváte, můžete se pohodlně usadit, položit vaši oblíbenou desku na plotnu gramofonu a ponořit se do oceánu dokonalých tónů, které se linou z vaší reproduktorové soustavy. Tento rituál vám pomůže naplno prožívat hudbu a mnohem lépe si ji vychutnat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *