Nízké sebevědomí – kde se vzalo a jak se ho zbavit?

Nízké sebevědomí – kde se vzalo a jak se ho zbavit?

O Češkách se říká, že patří mezi nejkrásnější ženy na světě. Bohužel ale na jejich sebevědomí to není příliš vidět. Ba naopak, spousta z nich trpí přehnaný mindráky a z nich pramenícím nízkým sebevědomím. Co za tím stojí? Přehnaná skromnost, nedostatečná chvála ze strany mužů nebo prostě jen to, že sami sebe shazují?

Kdo za to může, aneb hledáme viníky

Nízké sebevědomí není vrozené, formuje se v průběhu života. Podílí se na něm prostředí, ve kterém jsme vyrůstali i lidé, kteří nás obklopovali. Pramení z toho, že sami sebe hodnotíme podle měřítek ostatních a snažíme se někomu vyrovnat. Třeba dokonalým kráskám z přehlídkových mol a módních časopisů, které na nás útočí ze všech stran a nemají jedinou chybičku. To je ovšem cesta do pekel, protože takto si můžete nechat o zdravém sebevědomí jenom zdát.

Bez práce nejsou koláče

Namísto tohoto porovnání, rezignování a stěžování si na nespravedlnost přírody, na sobě a svém sebevědomí začněte pracovat. Způsobů je celá řada. Pusťte se do čtení motivační literatury, které vás „nakopne“ k činům, začněte dělat věci, kterých se bojíte a pozvolna tak překračujte svou komfortní zónu, převezměte kontrolu nad svými myšlenkami, stanovujte si postupné cíle, kterých chcete dosáhnout, myslete pozitivně, zaměřte se na vaše kladné stránky a ty rozvíjejte.

Vzhled a sebevědomí jdou ruku v ruce

Nízké sebevědomí jde často ruku v ruce se vzhledem. Zapracujte proto na sobě i v této oblasti – změňte image, zbavte se mindráků, zlepšete, co se vám na sobě už dlouho nelíbí. Ať už jde o vrásky, akné, celulitidu, větší bříško nebo malá prsa. Estetická medicína je dnes opravdu daleko, a tak dovede spoustu věcí. Mnohé nedostatky dokáže vylepšit i bez řezání a bez skalpelu. K dispozici má totiž nejrůznější zdravotnické přístroje, např. HIFU FINESSE, který patří mezi špičku v omlazení pleti. Pozvedne ochablé partie tváře, brady, krku i jinde na těle. Až tam, kde estetická medicína nestačí, nastupuje plastická chirurgie, která umí hotové zázraky a i obyčejnou ženu promění v opravdovou bohyni. Tak přestaňte se vymlouvat, že něco nejde!

Publikováno: 30. 04. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam