Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Vyzrajte na úskalí bezpečné koupě nemovitosti

Model house, calculator, cash money and paperwork on a desk: real estate, home loan and investments concept

Koupě nemovitostí je důležitý životní krok, který ale nemusí být zdlouhavý, náročný a složitý, když máte po ruce někoho, kdo má s touto problematikou zkušenosti. Ten vás provede řadou potenciálních nástrah, které číhají na nezkušeného kupujícího. Lepší příprava minimalizuje možná rizika celé transakce a zvyšuje šance na váš výhodný nákup.

Výhody – nízké riziko a likvidita

Koupě nemovitosti je z hlediska bezpečnosti a rizik jednou z nejvhodnějších investic pro lidi, kteří se v oblasti realit nepohybují profesionálně. „Nemovitost s časem získává na hodnotě, na rozdíl od peněz uložených na účtu, kde podléhají inflaci a na hodnotě ztrácejí. Kromě toho má byt či dům i reálnou užitnou hodnotu – zjednodušeně řečeno, zatímco se vám peníze uložené v nemovitosti časem zhodnocují, můžete ji souběžně využívat pro vlastní bydlení nebo ji pronajímat dalším osobám. Nemovitosti jsou v první řadě bydlení, po kterém je dlouhodobě jistá poptávka. Není také problém nemovitost zpeněžit, kdykoliv je potřeba, a získat tak hotovost,“ vysvětluje Vladislava Kindlová, obchodní ředitelka rodinné realitní kanceláře Domov Reality, který se už pětadvacet let specializuje na nákup a prodej nemovitostí v oblasti Berounska, středních Čech a Prahy.

Jak se dostat k zajímavým nabídkám?

Otázkou zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě toho, aby vám náhoda přála, je třeba mít slušné technické a právní znalosti a také zkušenosti s obchodním jednáním. Jinak se může stát, že své peníze investujete nevýhodně.

Při koupi nemovitosti existují rizika, která vás mohou stát drahocenný čas, nervy a v tom nejhorším případě i značnou část nastřádaných prostředků. Celou koupi byste měli zvládnout bez emocí a přistupovat k ní maximálně racionálně. „Každou vyhlédnutou nemovitost je třeba nejen důkladně prověřit, ale také osobně navštívit. Nechejte si přitom vždy prostor pro otázky, čas na rozmyšlenou i prostor pro vyjednávání o slevě. Základním vodítkem při výběru vhodné realitní společnosti, které chcete svěřit zprostředkování nákupu či prodeje nemovitosti, mohou být jistě reference klientů, kteří mají vlastní zkušenost s jednáním a službami, které hledáte,“ doporučuje Kindlová z Domov Reality.

Vyjednávání o slevě při koupi nemovitosti je velmi náročná situace, která si žádá dostatek zkušeností, odborných znalostí a zběhlost v ověřených obchodních strategiích. Náročná je i proto, že je často nepředvídatelná – nikdy nevíte, s jakými argumenty vyrukuje protistrana. Bez potřebného know-how je pro laika složité ihned vhodně reagovat. Mnohdy je třeba poradit se s technickými a právními znalci, kteří skutečný stav nemovitosti prověří a na základě zjištěných vad mohou připravit podklady na slevu z ceny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *