Proč si pořídit plovoucí vinylovou podlahu?

Proč si pořídit plovoucí vinylovou podlahu?

S podlahovými krytinami se v posledních dekádách roztrhl pytel. Dnes máte opravdu celou řadu možností. Chcete-li však něco kvalitního, co vypadá hezky a zároveň to příliš neprovětrá vaši peněženku, měli byste uvažovat hlavně o plovoucí vinylové podlaze.

Široký výběr

Vinylová podlaha je zajímavá z mnoha důvodů. Jedním z těch nejpodstatnějších jsou vizuální vlastnosti. I podloží by totiž mělo vypadat k světu, hlavně tedy v domácnostech. A v tomto případě opravdu může. Podlahy tohoto typu totiž mohou mít celou řadu podob, stačí si jen vybrat tu nejvhodnější. Vinyl klidně může vypadat třeba jako dřevo, kachličky či beton. Lze si vybrat z nepřeberného množství různých barev, odstínů, dekorů i vzorů. Na rozdíl od jiných podlahových krytin, které nabízejí jen omezené množství možností, je vinyl jako chameleon.

Lehce se udržuje

Plovoucí podlaha z vinylu je zajímavá i svými mechanickými a fyzikálními vlastnostmi. Lidé na ní oceňují mimo jiné i to, že se snadno udržuje v čistotě. Na rozdíl od koberce není problém na vinyl vylít třeba červené víno. Tuto nehodu je možné snadno vyřešit mokrým hadříkem, případně mopem. Rovněž mají tyto podlahy velmi dobré izolační vlastnosti, potažmo vysokou odolnost. Při běžném používání se jen tak nepoškodí a dokáží vám tudíž sloužit i dlouhá léta, aniž byste museli provádět nějaké sáhodlouhé opravy. Navíc v případě poškození jedné části je možné nevyhovující dílec snadno nahradit za nový. I samotná pokládka je docela rychlá a nenáročná na fyzické síly i čas.

Kde nakupovat?

Vzhledem k velké popularitě je tento druh podloží nabízen kdekým, nicméně ne všude vám budou garantovat maximální kvalitu za dobrou cenu. Chcete-li mít doma podlahy Praha za dobré peníze, uděláte nejlíp, když navštívíte podlahové studio Praha Supellex.

Publikováno: 20. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam