Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Provoz cestovní kanceláře s sebou nese nemalá rizika. Jak se proti nim pojistit?

Cestovní pojištění je téma, které se poslední dobou přetřásá do nekonečna. Jak si zajistit lékařskou péči v zahraničí, ochránit zavazadla, zařídit asistenční službu, pojistit se proti zrušení letu… Na cestovní kanceláře se při tom trochu zapomíná, ačkoliv právě ony nesou obrovskou míru rizika.

Pojištění proti úpadku je u CK povinné

Možná jste slyšeli, že pojištění je u nás pro cestovní kanceláře povinné. Každá cestovní kancelář, která má ve své nabídce zájezdy do zahraničí, musí být skutečně podle našich zákonů pojištěna proti úpadku. Je v tom ale háček – toto pojištění slouží především k ochraně klientů. V případě, že CK zkrachuje, pojišťovna se postará o to, aby se všichni účastníci zájezdu dostali v pořádku domů, případně jim nahradí peníze investované do neuskutečněného zájezdu. Toto se ovšem netýká cestovních agentur – ty na rozdíl od CK pojištěny být nemusí.

Pojištění odpovědnosti se o CK postará

Tím, co může cestovní kancelář uchránit od rizik a obrovských nákladů, je tzv. pojištění odpovědnosti z provozu CK. Kryje provozovatelům cestovních kanceláří záda v krizových situací, kdy je například klient ohrožen na zdraví a CK by musela nést zodpovědnost, dojde k poškození či ztrátě klientova majetku apod. Pojištění poskytuje ochranu také v případě, že jsou od CK neoprávněně vymáhány peníze, vztahuje se na rizika, ke kterým může dojít přímo v prostorách cestovky. A dokáže toho ještě mnohem víc.

Kdo vás při podnikání podrží?

Zajímavou nabídku cestovním kancelářím poskytne spolehlivá pojišťovna Union. Klienti si zde mohou sami určit limit pojistného plnění i výši spoluúčasti a vybrat si konkrétní rizika, proti nimž se chtějí pojistit. Splácet lze komfortně ve čtvrtletních či pololetních intervalech.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *