Provoz cestovní kanceláře s sebou nese nemalá rizika. Jak se proti nim pojistit?

Provoz cestovní kanceláře s sebou nese nemalá rizika. Jak se proti nim pojistit?

Cestovní pojištění je téma, které se poslední dobou přetřásá do nekonečna. Jak si zajistit lékařskou péči v zahraničí, ochránit zavazadla, zařídit asistenční službu, pojistit se proti zrušení letu... Na cestovní kanceláře se při tom trochu zapomíná, ačkoliv právě ony nesou obrovskou míru rizika.

Pojištění proti úpadku je u CK povinné

Možná jste slyšeli, že pojištění je u nás pro cestovní kanceláře povinné. Každá cestovní kancelář, která má ve své nabídce zájezdy do zahraničí, musí být skutečně podle našich zákonů pojištěna proti úpadku. Je v tom ale háček - toto pojištění slouží především k ochraně klientů. V případě, že CK zkrachuje, pojišťovna se postará o to, aby se všichni účastníci zájezdu dostali v pořádku domů, případně jim nahradí peníze investované do neuskutečněného zájezdu. Toto se ovšem netýká cestovních agentur - ty na rozdíl od CK pojištěny být nemusí.

Pojištění odpovědnosti se o CK postará

Tím, co může cestovní kancelář uchránit od rizik a obrovských nákladů, je tzv. pojištění odpovědnosti z provozu CK. Kryje provozovatelům cestovních kanceláří záda v krizových situací, kdy je například klient ohrožen na zdraví a CK by musela nést zodpovědnost, dojde k poškození či ztrátě klientova majetku apod. Pojištění poskytuje ochranu také v případě, že jsou od CK neoprávněně vymáhány peníze, vztahuje se na rizika, ke kterým může dojít přímo v prostorách cestovky. A dokáže toho ještě mnohem víc.

Kdo vás při podnikání podrží?

Zajímavou nabídku cestovním kancelářím poskytne spolehlivá pojišťovna Union. Klienti si zde mohou sami určit limit pojistného plnění i výši spoluúčasti a vybrat si konkrétní rizika, proti nimž se chtějí pojistit. Splácet lze komfortně ve čtvrtletních či pololetních intervalech.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam