Samolepky na stěnu - dárek originální i praktický

Samolepky na stěnu - dárek originální i praktický

Do štědrovečerní večeře nám zbývá několik týdnů a většina z nás již usilovně přemýšlí, čím letos překvapí své blízké. Vymyslet vánoční dárek sice není žádná věda, ovšem najít něco originálního a zároveň praktického už tak jednoduché není. Pro všechny z vás, kteří prozatím jen marně tápou, jsme připravili tip na dárek, se kterým si ostudu určitě neuděláte. Patříte-li k fanouškům bytových dekorací, určitě vám neunikla obliba moderního prvku, který dokáže oživit každou domácnost. Nejde o nic jiného, než o populární samolepky na stěnu, se kterými se v posledních letech doslova roztrhl pytel.

Polepit lze každá stěna

Samolepky na zeď jsou skutečně perfektním dárkem, jehož kouzlo tkví v různorodosti. Jsou k mání v nepřeberném množství stylů a variant a můžeme jimi ozdobit jakýkoliv interiér. Ať už si obdarovaná osoba potrpí na minimalisticky řešené prostory, či naopak holduje pestrobarevnému retru, vždy se pro něj něco najde. Samolepky lze nalepit na jakýkoliv rovný povrch a jsou-li kvalitně zpracovány, vypadají jako součást výmalby. Pokud jste zrovna čerstvě vymalovali, nechte nátěr před aplikací samolepek dostatečně dlouho zaschnout (doporučujeme 2-3 týdny). Dodávají se ve dvou variantách, z nichž jedna se lepí přes přenosovou folii. Lepení však není nikterak náročné a zvládne ho opravdu každý.

Vybíráme samolepky

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu – výběru vhodného motivu. Existují univerzální kousky, jako je mapa světa, které neudělají ostudu jak v obýváku, tak v dětském pokoji. Specifické motivy v podobě siluety kuchaře či hrníčku s kávou bychom jinam, než do kuchyně, umístili jen těžko. Oblíbené jsou také siluety květin a zvířat či orientálně laděné samolepky. Rozhodnete-li se pro nálepku v jiné, než v univerzální černé barvě, vždy předem zvažte, zda bude jiný odstín korespondovat s podkladem.

Nálepky na stěnu nepředstavují jen aktuální trend v bydlení. Vhodně zvolený motiv může být skutečně nadčasový a nebudete ho muset sundávat ani za několik let!

Publikováno: 21. 11. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: mapa světa | nálepky na stěnu | nálepky na zeď | samolepky na stěnu