Sedací vaky a pytle - nejlevnější způsob jak sedět stylově a zdravě

Sedací vaky a pytle - nejlevnější způsob jak sedět stylově a zdravě

Trávíte spoustu času na gauči nebo v křesle? A co si dopřát ještě komfortnější a zároveň stylovější posezení? Sortiment sedacího nábytku je pestrý a najdete v něm i spoustu nevšedních kousků. V posledních letech se dostávají do popředí sedací vaky (či pytle), které se vyrábí v různorodých designových variantách. Hodí se do interiéru i na zahradu a nabízí spoustu pohodlí!

Ergnomie, komfort a design

Výplň sedacích vaků tvoří polystyrenové kuličky a právě díky nim je posezení mnohem příjemnější než na klasickém sedacím nábytku. Ergonomické tvarování v kombinaci s nevšedním designem působí jako magnet a není divu, že se sedací pytle těší obrovskému zájmu. Na trhu je spousta variant, které se liší velikostí, tvarem a barevným provedením. Pořízením vaku uděláte něco pro zdraví a pozvednete estetickou stránku interiéru. Jde o nevšední bytové doplňky, které si zamilujete na první pohled.

Do dětského i obývacího pokoje

limoDejte vale nudě a každodenní rutině. Sedací vak se hodí do obýváku i dětského pokojíčku. Můžete ho umístit kdekoliv a buďte si jistí, že příliš často prázdný nebude. Naopak budete muset přikoupit několik dalších kousků, aby mohla relaxovat celá rodina. Sedací vaky pro děti jsou hravé a pestrobarevné, ale to neznamená, že nenatrefíte na elegantní a decentní vzory, které nebudou působit kýčovitě ani v reprezentativně zařízené pracovně.

Na co si dát pozor při výběru?

Rozhodnete-li se pro vlastní sedací pytel, nenechte se nalákat podezřele nízkou cenou. Preferujte výrobky z kvalitních a především lehce udržovatelných materiálů. Některé sedací pytle není možné prát v pračce a jediný možný způsob, jak je vyčistit, je omytí houbičkou s mýdlovou vodou.

Věděli jste, že...

... přestože zažívají boom, nejsou sedací pytle a vaky horkou novinkou? První nábytek tohoto typu se zrodil již v roce 1969 v dílně italských designéru. Paolini, Gatti a Teodoro svůj výtvor pojmenovali „Sacco“ a sklidili velmi pozitivní kritiku. Brzy na to se vaky staly nedílnou součástí dětských a studentských pokojů a postupem času získaly čestné místo i v místnostech „pro dospělé“.

Publikováno: 22. 09. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: sedací pytle a vaky nejlevnější