Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Sedací vaky a pytle – nejlevnější způsob jak sedět stylově a zdravě

Trávíte spoustu času na gauči nebo v křesle? A co si dopřát ještě komfortnější a zároveň stylovější posezení? Sortiment sedacího nábytku je pestrý a najdete v něm i spoustu nevšedních kousků. V posledních letech se dostávají do popředí sedací vaky (či pytle), které se vyrábí v různorodých designových variantách. Hodí se do interiéru i na zahradu a nabízí spoustu pohodlí!

Ergnomie, komfort a design

Výplň sedacích vaků tvoří polystyrenové kuličky a právě díky nim je posezení mnohem příjemnější než na klasickém sedacím nábytku. Ergonomické tvarování v kombinaci s nevšedním designem působí jako magnet a není divu, že se sedací pytle těší obrovskému zájmu. Na trhu je spousta variant, které se liší velikostí, tvarem a barevným provedením. Pořízením vaku uděláte něco pro zdraví a pozvednete estetickou stránku interiéru. Jde o nevšední bytové doplňky, které si zamilujete na první pohled.

Do dětského i obývacího pokoje

limoDejte vale nudě a každodenní rutině. Sedací vak se hodí do obýváku i dětského pokojíčku. Můžete ho umístit kdekoliv a buďte si jistí, že příliš často prázdný nebude. Naopak budete muset přikoupit několik dalších kousků, aby mohla relaxovat celá rodina. Sedací vaky pro děti jsou hravé a pestrobarevné, ale to neznamená, že nenatrefíte na elegantní a decentní vzory, které nebudou působit kýčovitě ani v reprezentativně zařízené pracovně.

Na co si dát pozor při výběru?

Rozhodnete-li se pro vlastní sedací pytel, nenechte se nalákat podezřele nízkou cenou. Preferujte výrobky z kvalitních a především lehce udržovatelných materiálů. Některé sedací pytle není možné prát v pračce a jediný možný způsob, jak je vyčistit, je omytí houbičkou s mýdlovou vodou.

Věděli jste, že…

… přestože zažívají boom, nejsou sedací pytle a vaky horkou novinkou? První nábytek tohoto typu se zrodil již v roce 1969 v dílně italských designéru. Paolini, Gatti a Teodoro svůj výtvor pojmenovali „Sacco“ a sklidili velmi pozitivní kritiku. Brzy na to se vaky staly nedílnou součástí dětských a studentských pokojů a postupem času získaly čestné místo i v místnostech „pro dospělé“.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.