Chcete mít přehled nad tím, co sledují vaše děti? Dopřejte jim pohádky a pořady, které jsou pro ně vhodné!

Chcete mít přehled nad tím, co sledují vaše děti? Dopřejte jim pohádky a pořady, které jsou pro ně vhodné!

Děti a sledování televize, to je věčné téma, které se omílá stále dokola. Názory rodičů i psychologů se různí a těžko říct, kolik času stráveného před obrazovkou je ještě v pořádku. Jisté je jen to, že televize měla, má a bude mít zásadní vliv na vývoj dítěte. Děti se díky televizi učí tzv. „pasivní“ formou, tedy bez vlastních prožitků. Informace získávají instantně, aniž by cokoliv samy zažívaly. Co to znamená pro nás rodiče? Měli bychom dětem sledování televize zakázat? Zákazy často k ničemu nevedou a jsou kontraproduktivní. Doba strávená před obrazovkou by samozřejmě neměla být delší než aktivní poznávání okolního světa, ale to neznamená, že bychom měli dětem pasivní formu zábavy odpírat úplně. Důležité je, abychom měli přehled o tom, co sledují.

Na YouTube je spousta nevhodného obsahu

Žijeme v době, kdy nejsme odkázání jen na televizní program. Díky serverům jako je YouTube můžeme dětem pouštět pohádky a pořady, které jsou pro ně vhodné. Bohužel ani zde se zcela nevyhneme nežádoucímu obsahu, ke kterému se děti náhodně „překlikají“. I vy jste možná narazili na předabované pohádky plné vulgárních výrazů.

Server, kde je pro děti bezpečno

Jak z toho ven? Třeba tak, že začnete využívat nový server www.pohadky-a-filmy.cz, na kterém najdete přehledně setříděné pohádky, večerníčky a další pořady pro děti. Web je důkladně kontrolován a není na něm nic nevhodného. Uživatelé si mohou sestavovat vlastní playlisty s nejoblíbenějšími pořady, což jim v budoucnu ušetří spoustu času.

Vše na jednom místě

Na webu je již nyní nespočet nejoblíbenějších dětských pohádek (např. Prasátko Pepina, Maxipes Fík...), ale také písniček z pohádek, karaoke melodie a spousta jiného zajímavého obsahu. Nenajdete-li to, co hledáte, jednoduše napíšete svůj tip a zanedlouho bude nový obsah přidán. Sledování pohádek online je pro děti příjemnou relaxací po dlouhém dni plném hraní a dovádění. A budete-li moct ovlivnit to, co budou sledovat, není co řešit!

Publikováno: 17. 09. 2014

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: dětské písničky | pohádky pro děti online | pořady pro děti online