Máchovo jezero je jako stvořené pro dovolenou po celý rok

Máchovo jezero je jako stvořené pro dovolenou po celý rok

Geografické názvy jsou plné paradoxu a jedním z nich je jméno nejhlubšího českého rybníku. Byl založen ve 14. století, leží v nadmořské výšce 266 m a proslavil ho básník Karel Hynek Mácha. Díky nápovědě jste zřejmě vytušili, že jde o Máchovo jezero, které je v posledních dekádách využíváno především pro rekreaci. Chcete-li si s rodinou či přáteli udělat perfektní prodloužený víkend, neváhejte a vydejte se do míst, která překypují romantikou. A my vám prozradíme, co u „Macháče“ dělat a kde se ubytovat.

V létě se plave, v zimě se bruslí

Kolorit v okolí Máchova jezera je skutečně pestrý a nachází se v něm spoustu pláží, chatových oblastí a kempů. Vodní plocha je jako stvořená pro sportování a pokud si dovolenou nedokážete představit bez aktivit, u kterých se zapotíte a vybijete negativní energii, přijdete si na své. Zkrátka však neodejdete ani v zimě, kdy je část jezera zamrzlá a využívá se k bruslení. Dovolená Máchovo jezero tak rozhodně nemusí proběhnout jen v létě. Jakmile vás přestanou bavit vodní radovánky, sedněte na kolo a vyrazte po některé z mnoha přilehlých cyklotras. Za zmínku stojí i spousta turistických stezek v okolních lesích, které přímo svádí k výletu spojenému s houbařením. A na závěr dne můžete zavítat na diskotéku nebo do některé z vyhlášených restaurací. Mezi nejznámější akce patří každoročně pořádaný festival „Mácháč“ v diskotéce Bílý kámen. Příznivci lidové zábavy si zase přijdou na své na jaře, kdy se v Doksech Máchovo jezero slavnostně otevírá. Poutě se konají také v létě během druhého otevírání ve Starých Splavech.  

Hotel Port mezi Doksy a Starými Splavy - luxusní ubytování pro náročné

Co se týče ubytování Máchovo jezero nabízí vše od stanů ve všudypřítomných kempech, chatek, levných penzionů, až po luxusní zázemí hotelu Port. Ten byl v září 2013 oceněn jako Stavba roku Libereckého kraje a chcete-li zažít dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete, ve čtyřhvězdičkovém hotelu se vám to stoprocentně povede. Hotel Port prošel rozsáhlou modernizací a momentálně představuje ideální místo pro romantický pobyt ve dvou, rodinnou dovolenou, nebo třeba firemní teambuildingovou akci. Zařízení je neskutečně stylové a kromě pláže, která je od hotelu vzdálena jen pár metrů, si můžete zadovádět také na hotelovém sportovišti. Uvnitř hotelu nechybí bazén a vlastní wellness zóna se saunou a vířivkou. Samozřejmostí jsou i profesionální masáže a to jak klasické, tak i sportovní. Ubytování Staré Splavy v hotelu Port je správnou volbou pro ty, kteří si chtějí dovolenou u Máchova jezera vychutnat plnými doušky a se vším komfortem, který moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízí. Spoustu dalších informací a možnost online rezervace najdete na www.hotelport.cz.