Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Máchovo jezero je jako stvořené pro dovolenou po celý rok

Geografické názvy jsou plné paradoxu a jedním z nich je jméno nejhlubšího českého rybníku. Byl založen ve 14. století, leží v nadmořské výšce 266 m a proslavil ho básník Karel Hynek Mácha. Díky nápovědě jste zřejmě vytušili, že jde o Máchovo jezero, které je v posledních dekádách využíváno především pro rekreaci. Chcete-li si s rodinou či přáteli udělat perfektní prodloužený víkend, neváhejte a vydejte se do míst, která překypují romantikou. A my vám prozradíme, co u „Macháče“ dělat a kde se ubytovat.

V létě se plave, v zimě se bruslí

Kolorit v okolí Máchova jezera je skutečně pestrý a nachází se v něm spoustu pláží, chatových oblastí a kempů. Vodní plocha je jako stvořená pro sportování a pokud si dovolenou nedokážete představit bez aktivit, u kterých se zapotíte a vybijete negativní energii, přijdete si na své. Zkrátka však neodejdete ani v zimě, kdy je část jezera zamrzlá a využívá se k bruslení. Dovolená Máchovo jezero tak rozhodně nemusí proběhnout jen v létě.

Jakmile vás přestanou bavit vodní radovánky, sedněte na kolo a vyrazte po některé z mnoha přilehlých cyklotras. Za zmínku stojí i spousta turistických stezek v okolních lesích, které přímo svádí k výletu spojenému s houbařením. A na závěr dne můžete zavítat na diskotéku nebo do některé z vyhlášených restaurací. Mezi nejznámější akce patří každoročně pořádaný festival „Mácháč“ v diskotéce Bílý kámen. Příznivci lidové zábavy si zase přijdou na své na jaře, kdy se v Doksech Máchovo jezero slavnostně otevírá. Poutě se konají také v létě během druhého otevírání ve Starých Splavech.

 

Hotel Port mezi Doksy a Starými Splavy – luxusní ubytování pro náročné

Co se týče ubytování Máchovo jezero nabízí vše od stanů ve všudypřítomných kempech, chatek, levných penzionů, až po luxusní zázemí hotelu Port. Ten byl v září 2013 oceněn jako Stavba roku Libereckého kraje a chcete-li zažít dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete, ve čtyřhvězdičkovém hotelu se vám to stoprocentně povede.

Hotel Port prošel rozsáhlou modernizací a momentálně představuje ideální místo pro romantický pobyt ve dvou, rodinnou dovolenou, nebo třeba firemní teambuildingovou akci. Zařízení je neskutečně stylové a kromě pláže, která je od hotelu vzdálena jen pár metrů, si můžete zadovádět také na hotelovém sportovišti. Uvnitř hotelu nechybí bazén a vlastní wellness zóna se saunou a vířivkou. Samozřejmostí jsou i profesionální masáže a to jak klasické, tak i sportovní.

Ubytování Staré Splavy v hotelu Port je správnou volbou pro ty, kteří si chtějí dovolenou u Máchova jezera vychutnat plnými doušky a se vším komfortem, který moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízí. Spoustu dalších informací a možnost online rezervace najdete na www.hotelport.cz.