Sousedy vykradli, ale na mé bezpečnostní dveře si nepřijdou

Sousedy vykradli, ale na mé bezpečnostní dveře si nepřijdou

Není to tak dávno, co mé sousedy někdo vykradl. Stalo se to v sobotu za bílého dne, když vyrazili na výlet. My jsme byli pryč na celý víkend, dozvěděli jsme se to až z vyprávění. Kdybychom neměli bezpečnostní dveře do domu, možná by se zloději vloupali i k nám. Hned jsem sousedovi doporučil, aby si je také nechal namontovat. Jistota je jistota.

Jak vybrat vhodnou firmu

Pro bezpečnostní dveře jsem se rozhodl zhruba před dvěma lety, když jsme s rodinou odjížděli na tři týdny pryč. Bál jsem se, že se po takové době nebudeme mít kam vrátit. Na internetu jsem našel poctivého dodavatele. Bránil jsem se sériově vyráběným dveřím v Polsku nebo Číně. Chtěl jsem českou firmu, která už má nějakou historii. Firma by měla vyrábět dveře do domu na míru a dodávat je se všemi certifikáty, které jsou v České republice potřeba: bezpečnostní, termoizolační a protipožární (ten je povinný pouze pro byty). Věděl jsem, že od firmy požaduji také přirozený lidský přístup. Považuji za důležité, aby byla společnost ochotná bezplatné konzultace, na které se dají probrat všechny detaily, které se týkají bezpečnostních dveří, vybrat vhodný typ, kování a vložku, domluvit se na doplňcích jako je kukátko, ochranná fólie na sklo, elektronické zabezpečení nebo alarm. Upozornil jsem souseda, aby si dal pozor na bezpečnostní certifikát kování a vložky. Musí být totiž ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře. Poctivá firma to sice pohlídá, ale je lepší si to zkontrolovat i samostatně.

Můj tip: firma NEXT

Na základě recenzí jsem se rozhodl pro firmu NEXT. S jejími službami jsem byl nad míru spokojen, proto jsem ji doporučil i sousedovi a budu ji doporučovat také dalším lidem. Firma je ochotná, práci odvedla kvalitně. Díky českým bezpečnostním dveřím se nemusím bát o svůj domov.

Publikováno: 22. 07. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam