Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Čeho se vyvarovat v začátcích podnikání?

Pokud se v dohledné době chystáte spustit první byznys, přečtěte si následující seznam nejčastějších podnikatelských chyb a vyvarujte se jich. Každá z nich by mohla váš nový podnikatelský záměr sabotovat a proměnit jej v neúspěch.

​Nemáte podnikatelský plán

Mít skvělý nápad je… skvělé – ale bez podnikatelského plánu je to vždy pouhý shluk myšlenek, ze kterých pravděpodobně nakonec nic nevzejde. Sepsat podrobnou dokumentaci je časově náročné, nicméně jde o zcela zásadní způsob, jak maximalizovat šanci na úspěch. Smysluplně koncipovaný byznys plán vám otevře dveře u banky či investora.

​Děláte to, co milujete

Mít pozitivní přístup k práci je samozřejmě důležité, ale spousta lidí si myslí, že se dá zbohatnout pouze na něčem, co bezvýhradně milují… Takový přístup je špatný, protože v praxi se pak většina podnikatelů zabývá něčím, v čem nejsou dobří. Je to logické: pokud například neumíte vařit, jen těžko vybudujete úspěšnou restauraci, byť je gastronomie vaše životní záliba. Chcete-li, aby vám účetní systém ukázal černá čísla, angažujte se v něčem, co dokonale ovládáte. Ale nechápejte to špatně – podnikání v oboru, který je vašemu srdci nejbližší – a zároveň v něm excelujete, je nejlepší kombinace.

​Ignorujete analýzu trhu

Myslet si, že zákazníci budou z vašich produktů či služeb jako vytržení, je – bez patřičných podkladů – hodně naivní. Ale nejste v tom sami. Nováčci ve světě podnikání analýzu trhu často ignorují, a pak nestačí divit, že po jejich nabídce není poptávka.

​Neřešíte konkurenci

Že vám je úplně jedno, co dělá konkurence, protože se soustředíte pouze a jenom na své podnikání? Ani tudy bohužel cesta k vítězství nevede. Naopak byste se měli s aktivitami konkurentů velmi důvěrně seznámit – budete díky tomu vědět, v čem jsou lepší, a kde se naopak nachází jejich slabá místa.

​Neautomatizujete

Pokud jste se do podnikání pustili především proto, že vás zmáhala každodenní rutina v práci, vězte, že se stereotypu nevyhnete ani teď. A právě proto je vhodné používat podnikový informační systém, CRM aplikaci a další užitečné nástroje, s pomocí kterých většinu administrativních činností automatizujete, a navíc získáte mnohem lepší přehled nad daty.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *