Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Volný čas

Správné rybářské potřeby z vás udělají mistra rybáře!

Chodíte rádi na kapry? A berou? Pokud ne, na vině možná bude nevyhovující vybavení. Poradíme vám, co udělat pro to, abyste se z rybaření vraceli s opravdu bohatým úlovkem.

Rybařina je krásným koníčkem v mnohém se přibližující meditaci. I z toho důvodu patří mezi běžné koníčky vytížených managerů a podnikatelů, kteří si zkrátka na rybách vyčistí hlavu. A mnohdy i připraví další projekt. A radost je samozřejmě dvojnásobná, když se domů vrátí s bohatým úlovkem. Ten však není automatický. Úspěšná rybařina jde ruku v ruce s kvalitním a především k tomu určeným rybářským vybavením. To přehledně rozdělené do několika kategorií najdete například v pražském obchodě s rybářskými potřebami AZ fishing či na přidruženém e-shopu s týmž názvem (azfishing.cz).

Pruty na kapry

Zde seženete naprosto všechno. Vybavení pro lov ve sladkých vodách i moři. Pro lov sumců, dravců i kaprů. Na ten se v následujícím článku zaměříme. K tomu, aby se z vás stal úspěšný lovec kaprů, v první řadě potřebujete kvalitní a k tomu určený rybářský prut. Na trhu najdete pruty na kapry teleskopické, dělené, spodové a markerové. Konkrétní model zvolte na základě jeho délky, vrhací zátěže a materiálu. Ale také podle toho, zda upřednostňujete prut, který budete moci složit (teleskopický, dělený), či při lovu používáte tzv. kromnou raketu (spodový).

Navijáky na kapry

Důležitou součástí rybářské výbavy je i naviják, jímž rybář nahazuje a zároveň zkracuje a prodlužuje vlasec. Zároveň jeho kvalita, respektive pevnost předurčují, zda rybář i toho největšího kapra z vody vytáhne. Naviják by se se jinými slovy ani pod vahou několikakilogramového kapra neměl přetrhnout. Nejvhodnějšími navijáky na kapry jsou volnoběžné stejně jako s přední či zadní brzdou.

Vlasec na kapry

Nepodceňujte ani výběr k tomu určeného vlasce. Vlasec na kapry, jak jsme zmínili v předcházejícím odstavci, v první řadě musí být dostatečně pevný, ať již monofilní, fluokarbonový, popřípadě odhozový. Uvědomte si také, že vlákna vlasce by se kvůli dlouhé vzdálenosti, na níž se kapři loví, neměla protahovat.

Pak už to bude chtít snad jen notnou dávku trpělivosti. Dříve či později zkrátka kapr zabrat musí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *