Hlavu si nejlépe vyčistíte na horách, třeba v srdci Jeseníků

Hlavu si nejlépe vyčistíte na horách, třeba v srdci Jeseníků

Díky levným letenkám a ubytování, a navíc možnosti vše rezervovat online, vyráží čím díl více lidí na dovolenou do zahraničí. Poznávání cizích zemí a kultur je bezesporu skvělou zkušeností, ale neměli bychom zapomínat na úchvatnou přírodu a zajímavá místa, která najdeme v naší malebné zemi. Jedno z takových míst jsou Jeseníky - dominantní pohoří Slezska, jehož nejvyšší horou je Hrubý Jeseník. Jeseníky s podhůřím představují horský ráj s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. Díky tomu je považujeme za ideální místo pro rodinnou dovolenou nebo pobyt s přáteli.

Místo jako stvořené pro horské túry a sportování

Jeseníky jsou místem, které si zamilujete.  Pokud jste srdcem dobrodruzi, učarují vám jak v létě, tak zimě. Pakliže vám připadá, že svět kolem vás je uspěchaný a hektický, během dovolené v Jeseníkách se přesvědčíte, že existují místa, kde je vše stále v pořádku, a do vaší mysli se vrátí klid. Místní horalové navíc jsou nejen houževnatí, ale především velice milí lidé - rádi vás nasměrují na nejlepší ze zdejších krás. Úžasnou dovolenou zde zažijí milovníci sjezdovek, stejně jako nadšenci do horské turistiky. Možností volnočasového vyžití je víc než dost, a to po celý rok.

Hotel, penzion nebo horská chalupa

Milovníkům aktivní dovolené doporučujeme ubytování v Jeseníkách vyřešit pobytem v horské chalupě. Nejenže při správném výběru zažijete komfort a luxus, ale atmosféra horské chalupy dodá času stráveném v horském prostředí to pravé kouzlo. Skvělou volbou a místem, na které se budete rádi vracet, je luxusní horská chalupa Filipovice. Pokud se ubytujete právě ve Filipovicích, zvolíte ideální bod pro začátky výletů. Poloha chalupy je ideální - stojí na prosluněném místě a je velmi dobře přístupná. Získá si vás impozantním výhledem na hřeben Jeseníků. Navíc se nachází jen pár minut jízdy autem od Červenohorského sedla. Poloha objektu umožňuje snadný a rychlý přístup k četným zimním lyžařským areálům i nepřebernému množství letních turistických cílů, jako jsou Šerák, Praděd nebo Ovčárna.

Publikováno: 09. 06. 2019

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam