Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Staňte se nezávislými na elektrické energii

Trápí vás neustále se zvyšující ceny energií a poohlížíte se po alternativě, která ulehčí vašemu domácímu rozpočtu? Porozhlédněte se po svém okolí. Na střechách svých sousedů pravděpodobně spatříte panely, které připomínají systémy na vesmírných stanicích. Jde o solární kolektory, které využívají sluneční paprsky k proměně na elektrickou energii. Jejich popularita závratně roste a s jistotou se dá říct, že je za pár let bude využívat většina domácností. Důvodů je hned několik. Finanční úspora, energetická nezávislost, ale i ohleduplnost k životnímu prostředí. Pro ty z vás, kteří o solárním systému vážně uvažují, jsme dali dohromady nejdůležitější informace.

Největší výhody solárních systémů v kostce

Předtím, než uvedeme výčet největších pozitiv, je na místě zmínit jedinou nevýhodu. Solární kolektory jsou poměrně drahé a chcete-li být energeticky zcela nezávislí, nevyhnete se větší počáteční investici. Ta se ovšem v dohledné době vrátí a pak už pouze šetříte. Životnost kvalitních panelů je přibližně 30 let, při čemž návratnost (i bez státní dotace) se pohybuje v rozmezí 10-15 let. Solární systémy se běžně využívají k ohřevu užitkové či bazénové vody, ale také co by podpůrné vytápění objektu. Instalace je snadná, údržba a provozní náklady minimální. Rozhodnete-li se pro fotovoltaickou elektrárnu, můžete na nadbytečné energii slušně vydělat.

Proč právě solární panely?

Solární panely představují ideální řešení pro všechny, kteří chtějí z dlouhodobého hlediska ulehčit rodinnému rozpočtu, ale i životnímu prostředí. Nejsou hlučné, neobtěžují okolí prachem, škodlivým zářením, ani zplodinami. Ceny plynu a fosilních paliv každoročně stoupají. Cena slunečního záření bude stejná i za tisíc let. Hledáte-li spolehlivého dodavatele solární vytápění Praha, najdete ho na www.solarni-vytapeni.eu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *