Ložnice má sloužit k relaxaci

Ložnice má sloužit k relaxaci

Ne každý má to štěstí a v posteli „vytuhne“ ještě dříve, než stačí zavřít oči. Patříte-li k lidem, kteří nezaberou ani poté, co plot přeskočí tisící ovečka, pravděpodobně je něco v nepořádku. Položte si proto jednoduchou otázku:“Je vaše ložnice místem, kam se každý večer těšíte?“ Mnoho z nás zapomíná na to, že primární účel ložnice spočívá v relaxaci a nikoliv v nuceném odpočinku. Pokud vás každé ráno bolí hlava či záda a navíc se cítíte, jako byste vůbec nespali, měli byste zvážit koupi nové matrace. Nekvalitní a proleželý povrch je totiž jedním z nedůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu spánku.

Spěte, jako princezna ha hrášku

Postel je pouhé torzo a skutečně důležitá je pouze matrace. V současné době si můžete vybrat z opravdu bohaté nabídky matrací a rozdíl mezi nimi tkví v materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Jak ale zjistit, zda je pro vás nejvhodnější pružinová, kokosová, pěnová nebo třeba taštičková matrace? Ideálním řešením by bylo vyzkoušet jednotlivé matrace a vybrat si tu, na které se vám spalo nejlépe, ale to vám žádný prodejce neumožní. Většina z nich však naštěstí spolupracuje s odborníky, kteří vám ohledně výběru poskytnou cenné rady. Výjimkou není ani specializované přístroje, kterým disponují skuteční specialisté. Pro senzory a analytický program není složité odhadnout, která matrace udělá vašim zádům opravdu dobře.

Celek tvoří detaily

Kvalitu spánku samozřejmě ovlivňují i další faktory, jako je prostředí, ve kterém spíme. Máte-li možnost, přestěhujete si ložnici do místnosti, ve které je největší klid. Mít okno naproti staveniště skutečně nejvhodnější není. Neméně důležitý je samotný interiér, který předtím, než usnete, působí na vaše smysly. Výběr postele, nábytku,dekorací a celkového barevného sladění, je otázkou vašeho vkusu, ale obecně se doporučují přírodní materiály, jako je dřevo a teplejší tóny. Ty na naší psychiku působí pozitivněji, než chladné kovy a studené barvy. Dáte-li si záležet nejen na výběru matrace, ale také stylizaci interiéru, bude váš spánek mnohem kvalitnější.