Potřebujete půjčku, ale nevíte si rady s jejím výběrem?

Potřebujete půjčku, ale nevíte si rady s jejím výběrem?

Dostali jste se situace, kdy se neobejdete bez menší či větší finanční injekce, ale nevíte, podle čeho půjčku vybírat? Pokud se v široké nabídce finančních produktů nevyznáte, nesnažte se nic uspěchat. Čas jsou sice peníze, ale je to právě nevhodně zvolený úvěr, který vás může připravit o víc, než si možná myslíte. Zajímá vás, jak při výběru půjčky postupovat?

Ať už máte spadeno na rychlou mikropůjčku nebo úvěr s úvěrovým rámcem ve výši několika set tisíc korun, řiďte se zásadami zodpovědného úvěrování. Položte si otázku, zda peníze opravdu potřebujete a jestli by nebylo lepší ušetřit ze svého. Dojdete-li k závěru, že je půjčka opravdu nezbytná, zaměřte se na prověřené a spolehlivé banky a nebankovní instituce. Jedině u těch budete mít jistotu, že vám nabídnou půjčku za výhodných podmínek a bez skrytých poplatků a dalších „háčků“, kvůli kterým se můžete dostat do dluhové spirály.

Bank se podobné problémy netýkají, ale v nebankovním sektoru je spousta úvěrových predátorů, kteří se tváří jako zodpovědní poskytovatelé úvěrů. Jak je ale bezpečně rozpoznat? Například podle toho, zda jsou členy ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace). Tato organizace reguluje své členy podobně, jako to dělá ČNB v případě bank. Mezi nebankovní instituce, které se v ČLFA sdružují patří například Cetelem, Credium, Essox nebo Provident. Spolehlivá je také populární Home Credit půjčka a úvěry od Cofidis.

Jakmile se okruh věřitelů zúží na ty spolehlivé, můžete přistoupit k samotnému výběru půjčky. A jediným způsobem, jak získat tu nejvýhodnější, je jejich srovnání. Díky srovnání půjček můžete nejen ušetřit (v případě hypoték i desítky tisíc korun), ale zároveň narazit na někoho, kdo vám nabídne přijatelnější podmínky jako je delší doba splatnosti, možnost odložení splátky nebo zajímavou částku i bez ručitele či zástavy majetku. Závěrem bychom rádi doporučili fórum www.pujcim-penize.cz, kde najdete nejen srovnání bankovních a nebankovních půjček, ale také dalších finančních produktů (např. porovnání účtů najdete zde), na kterých můžete výrazně ušetřit. Máte-li vlastní pozitivní nebo negativní zkušenosti s některým z nich, nebojte se je přidat. Vaše osobní zkušenosti mohou mnoha lidem usnadnit výběr, nebo je naopak odradit od podvodné nabídky.

Publikováno: 12. 07. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: členové člfa | člfa | jak vybrat půjčku | zodpovědné úvěrování