Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Potřebujete půjčku, ale nevíte si rady s jejím výběrem?

Dostali jste se situace, kdy se neobejdete bez menší či větší finanční injekce, ale nevíte, podle čeho půjčku vybírat? Pokud se v široké nabídce finančních produktů nevyznáte, nesnažte se nic uspěchat. Čas jsou sice peníze, ale je to právě nevhodně zvolený úvěr, který vás může připravit o víc, než si možná myslíte. Zajímá vás, jak při výběru půjčky postupovat?

Ať už máte spadeno na rychlou mikropůjčku nebo úvěr s úvěrovým rámcem ve výši několika set tisíc korun, řiďte se zásadami zodpovědného úvěrování. Položte si otázku, zda peníze opravdu potřebujete a jestli by nebylo lepší ušetřit ze svého. Dojdete-li k závěru, že je půjčka opravdu nezbytná, zaměřte se na prověřené a spolehlivé banky a nebankovní instituce. Jedině u těch budete mít jistotu, že vám nabídnou půjčku za výhodných podmínek a bez skrytých poplatků a dalších „háčků“, kvůli kterým se můžete dostat do dluhové spirály.

Bank se podobné problémy netýkají, ale v nebankovním sektoru je spousta úvěrových predátorů, kteří se tváří jako zodpovědní poskytovatelé úvěrů. Jak je ale bezpečně rozpoznat? Například podle toho, zda jsou členy ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace). Tato organizace reguluje své členy podobně, jako to dělá ČNB v případě bank. Mezi nebankovní instituce, které se v ČLFA sdružují patří například Cetelem, Credium, Essox nebo Provident. Spolehlivá je také populární Home Credit půjčka a úvěry od Cofidis.

Jakmile se okruh věřitelů zúží na ty spolehlivé, můžete přistoupit k samotnému výběru půjčky. A jediným způsobem, jak získat tu nejvýhodnější, je jejich srovnání. Díky srovnání půjček můžete nejen ušetřit (v případě hypoték i desítky tisíc korun), ale zároveň narazit na někoho, kdo vám nabídne přijatelnější podmínky jako je delší doba splatnosti, možnost odložení splátky nebo zajímavou částku i bez ručitele či zástavy majetku.

Závěrem bychom rádi doporučili fórum www.pujcim-penize.cz, kde najdete nejen srovnání bankovních a nebankovních půjček, ale také dalších finančních produktů (např. porovnání účtů najdete zde), na kterých můžete výrazně ušetřit. Máte-li vlastní pozitivní nebo negativní zkušenosti s některým z nich, nebojte se je přidat. Vaše osobní zkušenosti mohou mnoha lidem usnadnit výběr, nebo je naopak odradit od podvodné nabídky.