Sušička je nejlepší přítel pračky. Proč si ji pořídit?

Sušička je nejlepší přítel pračky. Proč si ji pořídit?

V domácnostech, kde se sušička používá prakticky denodenně, patří k nejužitečnějším spotřebičům. Přesto se najde spousta lidí, kteří o jejích pozitivních vlastnostech příliš neví a považují ji za zbytečnost. Pokud je to i váš případ a doposud razili názor, že k sušení prádle nepotřebujete další „krám“, po přečtení tohoto článku pravděpodobně otočíte.

Rychle a dokonale vysušené prádlo

Určitě jste už párkrát zažili situaci, kdy jste si na sebe nemohli vzít určitý outfit, protože nestihl uschnout. A možná se s tímto problémem potýkáte pravidelně. Pak je s podivem, že ještě nemáte sušičku, která by vám v případě potřeby oblečení velmi rychle usušila, a navíc příjemně změkčila. Velkou výhodou sušičky na prádlo je i její schopnost čistit textil od prachu, pylu, chlupů a dalších nečistot, které na první pohled nejsou vidět. A to je velmi dobrá zpráva pro alergiky, jež potřebují perfektně čisté oblečení. Další benefit sušení prádla v sušičce spočívá v zahubení nebezpečných bakterií a plísní. Nežádoucí mikroorganismy se množí především ve vlhkém prostředí – a protože na sušáku oblečení visí mnohem déle, a mnohdy pohlcuje vlhkost z prostředí, je nadmíru jasné, že proces sušení prospívá materiálu mnohem více.

Úspora práce, času i místa

Moderní sušičky jsou mnohostranně úsporné. Jak tomu rozumět? Za prvé šetří čas, který byste jinak strávili věšením prádla a žehlením (většina oblečení se po vytažení ze sušičky žehlit nemusí). Za druhé si ušetříte námahu. A za třetí nebudete muset obcházet rozměrný sušák na prádlo. Spotřebič zabírá stejně místa jako pračka a pomocí tzv. mezikusu jej lze na pračku upevnit. Potřebujete snad další důvody, proč investovat pár tisíc korun do spotřebiče, který vám zjednoduší život? Ve správném rozhodnutí by vás mohlo utvrdit i vědomí, že sušička dokáže osvěžit již suché prádlo a vrátit mu neutrální vůni. Znamená to, že načichlé oblečení nebudete muset okamžitě prát.

Publikováno: 18. 09. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam