Svatby podle stylů

Svatby podle stylů

Někdo má rád pestré barvy, někdo jiný zase něžnost a přirozenost. Proto není žádným tajemstvím, že ve světě svateb je mnoho odlišných stylů, které především uspokojí nároky a očekávání nastávajících novomanželů. U příprav svateb záleží na každém detailu, ať už se jedná o svatební šaty, oblek, svatební tabuli, květiny či dokonce svatební potahy na židle. Vše má své kouzlo a přesně zapadá do stylu jaký si novomanželé přejí.

Nejpopulárnější a nejoblíbenější svatební styly

  • Vintage - jednoznačně patří mezi nejoblíbenější svatební styl, díky své jemnosti a pohodlí, ale především nádechem retra. Klíčové prvky jsou pivoňky, růže, dřeviny, jemnost ptačích pírek. Svatební šaty nevěsty jsou jednoduché, většinou jemně prokladany krajkou a mohou mít narůžovělý nádech. Dekorace a doplňky jsou spíše přírodní a jednoduché. Nechybí samozřejmě pivoňky a růže jako dekorace. Většinou pro zachování celkového vintage stylu se volí svatba na zámcích.

  • Rustikální styl - taktéž nazývána jako venkovská. Tento styl provází hlavně přírodní zdroje, proto je většina dekorací z materiálu jako je dřevo, sláma, luční kvítí apod. V tomto stylu se především provádí obřady venku, někde na louce či v lesíku. Svatebčané se většinou obléknou pohodlně, tak samo jako nevěsta se ženichem. Nevěstinu hlavu zdobí květinová čelenka a výzdoba svatební tabule je jednoduchá a prostá. Svatební potahy na židle mohou být z jemné tkané přírodní směsi, které tomuto stylu dodají kouzlo.

  • Zahradní párty - ne tak známá, ale také oblíbená je zahradní párty svatba. Tento styl svatby závisí hlavně na počasí. Charakterizují ho velké bílé stany, lampiony, plno květin a dekorace podle vlastního uvážení. Především jde o svatbu, pro novomanžele vyhledávané v případě, že chtějí svůj den D oslavit jen se svými nejbližšími přáteli a rodinou bez velkého plánování. I na takové svatbě se mohou objevit krásné doplňky, jako například svatební potahy na židle, květinová výzdoba a co teprve lampiony. Ty dokážou přivodit tu pravou romantickou atmosféru.

  • Glamour - tento styl svateb je přesným opakem těch předchozích. Vyznačuje se především honosností, třpytem, leskem a dokonalosti v každém detailu. Nevěsty mívají honosně zdobené šaty. U výzdoby neplatí, že v jednoduchosti je krása, ale právě naopak. Svatební tabule, svatební potahy na židle, ubrousky jsou zdobeny většinou zlatou nití a květinová výzdoba bývá především z růží.

Pro více inspirace navštivte on-line půjčovnu od gregorevent.cz, kde najdete mnoho krásných dekorací různých stylů, barev a provedení, které určitě budou to pravé pro Váš den. Rádi s vámi zkonzultují vaše požadavky a představy o dokonalé svatbě vašich snů. Přejeme vám oběma hodně štěstí k vašemu svatebnímu dni.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam