Závěsy jsou pořád v kurzu. Vypadají však trochu jinak, než jste zvyklí...

Závěsy jsou pořád v kurzu. Vypadají však trochu jinak, než jste zvyklí...

Navzdory širokému spektru moderních stínících prvků jsou závěsy stále v kurzu. Na druhou stranu si s těmi, které naše okenice zdobily před deseti, dvaceti lety, příliš podobné nejsou. Mají svěží design, díky kterému jsou estetičtější než kdy dříve. Se ostatními stínícími systémy je lze efektivně kombinovat a dosáhnout tak mnohem útulnějšího celku. Pojďte se s námi podívat na aktuální nabídku závěsů společnosti Bematech, která patří mezi přední tuzemské výrobce a zkuste si představit, jak by se vyjímaly u vás doma...

Bematech jsme vám představili již v minulosti v souvislosti s bohatou nabídkou designově vyvedených a pečlivě zpracovaných látkových rolet. Článek bychom mohli utnout a v resumé napsat podobný verdikt také o závěsech. I v jejich případě totiž můžete počítat s pečlivě ušitými látkami a vyspělým technickým zavěšením. Kromě toho je lze zkombinovat s motorovým ovládáním a manipulovat s nimi třeba z pohodlí sedačky.

Závěsy od Bematech se vyrábí z mnoha druhů neprůhledných a neprůsvitných látek, které nepropouští světlo. Průhledné a poloprůhledné mezi nimi nenajdete – primární funkcí závěsů je zatemnění. V případě průhledných a poloprůhledných látek hovoříme o záclonách. Další a neméně podstatnou funkcí závěsů je i tepelná izolace. Přes zacloněná okna uniká méně tepla, což vede k nižší spotřebě tepla.

Bematech letos výrazně rozšířil nabídku o další typy skladů a momentálně nabízí devět typů provedení. Všechny varianty lze zkombinovat s libovolnou látkou z katalogu, který si můžete prohlédnout zde. Máte-li speciální požadavky, můžete si nechat závěsy vyrobit z vlastní dodané látky. Předtím, než provedete objednávku, však doporučujeme prověřit, zda je vaše látka pro výrobu závěsu vhodná. Můžete zaslat výrobci vzorek k posouzení. V nabídce nechybí ani závěsy s podšívkou a oboustranné závěsy, které jsou ideální optickou bariérou pro rozdělení větší místnosti. Za zmínku stojí i kolekce INSIDE, která pochází od výhradního dodavatele z Belgie.

Aktuální nabídku závěsů a další stínící techniky si můžete prohlédnout na webu bematech.cz, nebo na vlastní oči v některém z showroomů.

Bematech

Publikováno: 31. 05. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bematech | designové závěsy | stínící technika | závěsy