Světlovody vedou denní světlo tam, kde je ho nedostatek

Světlovody vedou denní světlo tam, kde je ho nedostatek

Žárovka je bezesporu skvělý vynález. Na druhou stranu nás odřízla od denního světla. Nahrazuje ho v halách, obchodech, velkých kancelářích a dalších prostorech. Nedostatek denního světla působí negativně nejen na naši psychiku. Bez slunečních paprsků máme horší náladu, jsme unavení a neproduktivní. Jak ale dostat denní světlo tam, kde to na první pohled nejde? Elegantní a velmi efektivní řešení představují světlovody.

Co jsou světlovody a jak funují?

Světlovod je skvělé zařízení, které najde využití všude tam, kde není dostatek denního světla. Praktické využití nachází jak v komerčních prostorách, tak v rodinných domech. Tam, kde není možné umístit okna či světlíky. Skládají se z kopule, tubusů a difuzérů. Kopule střešních světlovodů se nachází na střeše, umístěna ovšem může být i na fasádě. Jejím úkolem je sbírat denní světlo a posílat ho do tubusů. Je důležité, aby nijak neměnila jeho barvu či jiné vlastnosti. Nejlepším materiálem pro kopule je křišťál, případně Plexiglass. Světelné tubusy dokáží vést světlo až do vzdálenosti 50 m a je možné ho zahnout pomocí nastavitelného kolene. Uvnitř se nachází reflexní vrstva ze stříbra nebo oxidů křemíku. Spolehliví výrobci na ně dávají dlouhou záruku, mnohdy až 25 let. Difuzér se umísťuje na strop nebo stěnu v místnosti, kterou chcete prozářit denním světlem. Jeho úkolem je rozptylovat přivedené světlo rovnoměrně do celého prostoru.

Kdo vyrábí světlovody?

Spolehlivý výrobce světlovodů je společnost Lightway. Funguje již od roku 1999, má tedy za sebou dlouhých 20 let praxe a spoustu zkušeností. Světlovody nejen vyrábí, ale také instaluje do domovů i komerčních prostor, aby byla zajištěna maximální kvalita. Zákazníkům se dostává maximální péče a poradenství při výběru a objednávání světlovodů. Lightway se snaží, aby byli klienti se vším naprosto spokojeni.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam