Světlovody vedou denní světlo tam, kde je ho nedostatek

Světlovody vedou denní světlo tam, kde je ho nedostatek

Žá

Světlovod je skvělé zařízení, které najde využití všude tam, kde není dostatek denního světla. Praktické využití nachází jak v komerčních prostorách, tak v rodinných domech. Tam, kde není možné umístit okna či světlíky. Skládají se z kopule, tubusů a difuzérů.

Kopule střešních světlovodů se nachází na střeše, umístěna ovšem může být i na fasádě. Jejím úkolem je sbírat denní světlo a posílat ho do tubusů. Je důležité, aby nijak neměnila jeho barvu či jiné vlastnosti. Nejlepším materiálem pro kopule je křišťál, případně Plexiglass.

Světelné tubusy dokáží vést světlo až do vzdálenosti 50 m a je možné ho zahnout pomocí nastavitelného kolene. Uvnitř se nachází reflexní vrstva ze stříbra nebo oxidů křemíku. Spolehliví výrobci na ně dávají dlouhou záruku, mnohdy až 25 let.

Difuzér se umísťuje na strop nebo stěnu v místnosti, kterou chcete prozářit denním světlem. Jeho úkolem je rozptylovat přivedené světlo rovnoměrně do celého prostoru.

Spolehlivý výrobce světlovodů je společnost Lightway. Funguje již od roku 1999, má tedy za sebou dlouhých 20 let praxe a spoustu zkušeností.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam