Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Gabiony – konstrukce, které předčí vaše očekávání

Gabionové konstrukce neboli gabiony se využívají především pro zpevňování svahů a úpravy vodních toků. Tyto drátokamenné nebo drátoštěrkové prvky efektivně přenáší zemní tlaky využívaly se již v dávné minulosti. Tehdy však gabion označoval proutěné koše, které byly naplněny zeminou. Dnešní konstrukce mají pravidelný tvar a v lepším případě jsou upraveny antikorozní vrstvou, která zaručuje jejich dlouhou životnosti.

Gabiony mají široké spektrum využití a oproti jiným stavebním prvkům mnoho výhod. Gabiony plní funkci plotů, čemuž je předurčuje jejich neotřelý a přírodní vzhled. Jde o velmi zajímavé architektonické řešení, které umožňuje kombinaci mnoha druhů materiálů, tedy nejen kamene, ale také dřeva. Gabionové pletivo lze vyplnit také zelení, která jím prorůstá a obepíná ho.

Dalším argumentem, proč se gabionové konstrukce těší stále větší oblibě je také jejich příznivá cena. Stavba plotu z gabionů není finančně nákladná a výsledek předčí vaše očekávání. V rámci plotu není problém instalovat klasická křídlová vrata nebo posuvnou bránu s pohonem. Do konstrukce lze velmi jednoduše zakomponovat poštovná schránku a další prvky.

Gabiony vynikají pohlcováním zvuku, což ocení především lidé, kteří žijí v blízkosti dálnic a rychlostních silnic. Výstavba je ekologická a provádí se za sucha a je ji možné realizovat i v průběhu zimních měsíců. Životnost konstrukcí je v případě antikorozního ošetření velmi vysoká a údržba nenáročná.

Pokud vás neobvyklý, ale vysoce kvalitní stavební prvek zaujal, prohlédněte si další ukázky realizací na www.gabionbond.cz. Společnost GABIONBOND se na realizaci gabionových konstrukcí specializuje již řadu let a spolupracuje i s významnými firmami. Gabiony vyrábí ze svařovaných ocelových sítí a antikorozně upraveného drátu. Výplň tvoří přírodní nebo lomové kameny.

Gabiony

Gabion