Věnujte se příjemnějším aktivitám. Na domácnost si najměte pomoc!

Věnujte se příjemnějším aktivitám. Na domácnost si najměte pomoc!

V současné době se více než kdy dřív hovoří o nedostatku času, potřebě profesního růstu. Zároveň však o nutnosti odpočinku, věnování se rodině a v neposlední řadě i o vytváření útulného domova. Je toho zkrátka příliš. Dámy, nechte si pomoci alespoň s domácností!

Proč se obrátit na specializovanou agenturu?

Jestliže jste i vy rozhodla trávit váš čas opravdu důležitými činnostmi, přenechte péči o dům s klidným svědomím kvalifikovaným pomocníkům. Možná se při pomyšlení na to, že byste do vašeho domu měla pustit vlastně cizího člověka, necítíte zrovna nejlépe. Ale není důvod k obavám. Oslovte specializovanou agenturu zabývající se výběrem domácího personálu. Máte tak jistotu, že přijmete prověřené zaměstnance. V agenturách totiž dbají na splnění nejpřísnějších kritérií každého uchazeče o pracovní místo v domácnosti. Ověřují pravdivost údajů uvedených v životopisech, požadují doložení rejstříku trestů, podrobují uchazeče osobnostním testům.

Hospodyně i chůva absolvují školení

Už dávno není pravda, že děti hlídají jen sice milé, leč často zcela nezkušené studentky. Nemusíte se smiřovat s ničím jiným než s profesionalitou, bohatými zkušenostmi a odpovědným přístupem. Buďte náročná, chtějte od vaší hospodyně, chůvy nebo majordoma maximum. Při hledání oslovte takovou agenturu, která domácímu personálu poskytuje nejen vstupní, ale i průběžná školení, jež stále zvyšují schopnosti a kvalifikaci každého z nich.

Jasně sdělte, co od pomoci očekáváte

Pomoc v domácnosti s sebou nese nespočet činností, ale představy o způsobu jejich provedení se mohou zásadně lišit. To, co vyhovuje někomu jinému, nemusí uspokojovat vaše nároky a naopak. Je proto důležité, abyste agentuře přesně sdělila, co od případné pomoci v domácnosti očekáváte. Jestliže chcete od chůvy víc než jen hlídání, pokud hledáte i doplňující vzdělání a dostatečně dlouhou praxi, nesmiřujte se s ničím jiným.

Publikováno: 30. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam