Termoizolační nátěr Maxitherm: Úspora tepla a eliminace nebezpečných plísní

Termoizolační nátěr Maxitherm: Úspora tepla a eliminace nebezpečných plísní

Hledáte cenově dostupný a přitom maximálně efektivní způsob, jak dosáhnout výrazné tepelné úspory? Vsaďte na populární termoizolační nátěr Maxitherm. Léty prověřená fasádní a interiérová termoizolační barva omezující tepelné úniky se mimo jiné často využívá také v souvislosti s odstraněním plísní na zdech – má významné antikondenzační účinky a eliminuje příčinu vzniku plísní. Termoizolační nátěr Maxitherm je odolný, zdravotně nezávadný a prodyšný. Stačí si vybrat z pestré palety barev a docílit výsledku, který přesně odpovídá vašim požadavkům. Aplikace je snadná a zvládnete ji i bez pomoci odborníků.

Jak termoizolační nátěr Maxitherm funguje?

Jak může barva zabránit únikům tepla? Jednoduše – obsahuje duté mikroskopické sklokeramické kuličky o velikosti cca 10 – 100 mikronů, které odráží teplo (až 87 % oproti 30 % u klasického povrchu) a dobře izolují. Jsou rozptýleny ve vysoce kvalitní elastomerické bázi, která zajišťuje jejich rovnoměrné rozložení po povrchu zdiva. Maxitherm díky svému speciálnímu složení zvyšuje povrchovou teplotu zdiva, zabraňuje vzniku tepelných mostů a snižuje náklady za vytápění. Maxitherm se používá k nátěrům venkovních fasád, které chrání před UV zářením a povětrnostními vlivy. V interiérech se aplikuje na obvodové zdivo, respektive na stěny, jimiž uniká teplo a na nichž se tvoří plísně. Nátěr je populární napříč všemi zeměpisnými šířkami – v jižních státech se používá také na chlazení budov – v průběhu teplých měsíců totiž naopak zabraňuje přílišnému pronikání tepla směrem dovnitř a přehřívání interiéru.

Lepší než přípravky proti plísním

Na Maxitherm nedají dopustit ani lidé, kteří léta sváděli boj s plísněmi. Pomocí klasických přípravků sice lze plísně dočasně odstranit, nikoliv však příčinu jejich vzniku. Pokud neodstraníte příčinu, plísně se periodicky vracejí zpět. Maxitherm funguje jinak – odstraňuje příčinu plesnivění (tepelné mosty) a tím zajišťuje skutečně dlouhodobý protiplísňový efekt. Nátěr má výrazné antikondenzační účinky, zabraňuje vlhnutí zdiva a tvorbě karcinogenních plísní. Chcete-li se o termoizolačním nátěru Maxitherm dozvědět další informace, pokračujte na stránky výrobce www.maxitherm.cz.

Publikováno: 14. 11. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: maxitherm | nátěr proti plísním