Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Proč trávit dovolenou na přehradě, když máme za rohem Chorvatsko

Třeskuté mrazy přímo vybízí k tomu, abychom se zasnili nad tím, jak by mohla vypadat naše letošní dovolená. Teplo, moře a nekonečné lenošení na lehátku, kdo by to odmítl? Jenomže kde na tuhle legraci vzít, když je třeba platit hypotéku na dům, půjčku na auto a kdo ví, co ještě? Několik desítek tisíc na exotiku zkrátka každý v peněžence nemá a tak nezbývá, než se během letních měsíců uchýlit někam k přehradě. A nebo ne? Neexistuje způsob, jak si užít dovolenou u moře plnými doušky a nezaplatit za ni víc než za pobyt někde v tuzemsku? Jistěže ano. Letos se pojede do Jugoslávie. Pardon, do Chorvatska…

Proč létat do Karibiku, když máme Balkán za rohem

Dovolená v Chorvatsku se těší v oblibě již velmi dlouho. Zatímco za komančů se do něj podívalo jen pár vyvolených, po revoluci jsme do něj začali jezdit masivně. Není divu. Země, která se rozkládá na severu Balkánského poloostrova má rozhodně co nabídnou a to i přesto, že nepatří mezi exkluzivní exotické destinace jako Karibik či Asie. Čisté moře, nádherné přírodní scenérie, vynikající kuchyně, vřelí domorodci a hektolitry rakije. Pokud je vám to málo, zajeďte si na přehradu nebo si požádejte o další úvěr na pravou exotiku.

Ale teď vážně, pobyt v Chorvatsku si užije celá rodina. Možností vyžití je víc než dost. Až nachytáte dostatek bronzu a prozkoumáte podmořský svět, můžete se vydat po stopách historie do Splitu nebo jiného města, které se pyšní mnoha architektonickými skvosty. Chorvatsko je také perfektní destinací pro milovníky cyklistiky, horolezectví a raftingu, pro které je ta tamní příroda jako stvořená.

A jak je to s ubytováním?

V porovnání s ostatními evropskými přímořskými destinacemi jsou apartmány v Chorvatsku poměrně levné. Slušně vybavené ubytování, vzdálené jen několik metrů od moře, lze sehnat za cenu kolem 10 €. Obliba stanů a chatek v kempech klesla, protože nenabízí ani zdaleka tak vysoký komfort jako zmíněné apartmány a cena za pronájem výrazně nižší. Resumé? Když na levnou dovolenou k moři, tak jedině do Chorvatska. A když do Chorvatska, tak jedině do apartmánu 🙂