Jak se bydlí v Praze

Jak se bydlí v Praze

Napadlo vás, že roztáhnete křídla a přesunete své maloměstské hnízdo přímo do středu dění? Bydlení v hlavním městě je podle všeho mnohem lepší, než kdekoliv jinde, ovšem platí to opravdu pro každého? Je vůbec možné žít v Praze i s průměrnými příjmy a neživořit? Samozřejmě, že ano a my vám ukážeme jak na to.

Mimo rámus a přeci tak blízko

Praha je skutečně rozmanité místo a pokud si pod ní představíte jen historické centrum, máte o ní skutečně zkreslenou představu. Matička měst totiž nabízí velmi pestrou škálu bydlení a na své si přijde opravdu každý. Potrpíte-li si na nízkoenergetické standardy a moderní zařízení bytu, ale zároveň vyžadujete bezprostřední blízkost přírody, mohlo by se vám líbit v některém z mnoha developerských projektů, které v Praze rostou jako houby po dešti. Nenajdete je jen ve frekventovaných lokalitách, ale i na periferiích, odkud je to do středu dění co by kamenem dohodil. Provoz takové domácnosti je díky hi-tech technologiím zanedbatelný.

Úskalí starých bytů

Tu pravou atmosféru bydlení v Praze bohužel v novostavbách nenajdete. Tou jsou nasáklé především historické byty v samém centru, které vynikají prostorností a občanskou vybaveností. Nevýhodou je pořizovací cena, stejně jako následné provozní náklady. Pokud pro vás peníze nehrají roli a chcete si Prahu skutečně užít, neváhejte. Čas od času můžete narazit na byt, kterého se majitel snaží zbavit za velmi výhodnou cenu. Takový byt se jeví jako skvělá investice a zažádáte-li si o příspěvek na bydlení, nemuseli byste mít problém ho utáhnout.

Krátkodobé a cenově přijatelné řešení

A co lidé, kteří přijeli do hlavního města za prací a nehodlají dát většinu mzdy za nájem? Pro ty je připraveno dočasné ubytování v některé z mnoha pražských ubytoven. Ani ty však v ničem nezaostávají – v rámci konkurenčního boje sráží majitelé nájem na minimum a navíc se snaží o poměrně komfortní vybavení – a to i v případě velmi levného ubytování.

Publikováno: 21. 11. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bydlení v Praze | historické byty praha | příspěvek na bydlení | ubytovny v praze