Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak se bydlí v Praze

Napadlo vás, že roztáhnete křídla a přesunete své maloměstské hnízdo přímo do středu dění? Bydlení v hlavním městě je podle všeho mnohem lepší, než kdekoliv jinde, ovšem platí to opravdu pro každého? Je vůbec možné žít v Praze i s průměrnými příjmy a neživořit? Samozřejmě, že ano a my vám ukážeme jak na to.

Mimo rámus a přeci tak blízko

Praha je skutečně rozmanité místo a pokud si pod ní představíte jen historické centrum, máte o ní skutečně zkreslenou představu. Matička měst totiž nabízí velmi pestrou škálu bydlení a na své si přijde opravdu každý. Potrpíte-li si na nízkoenergetické standardy a moderní zařízení bytu, ale zároveň vyžadujete bezprostřední blízkost přírody, mohlo by se vám líbit v některém z mnoha developerských projektů, které v Praze rostou jako houby po dešti. Nenajdete je jen ve frekventovaných lokalitách, ale i na periferiích, odkud je to do středu dění co by kamenem dohodil. Provoz takové domácnosti je díky hi-tech technologiím zanedbatelný.

Úskalí starých bytů

Tu pravou atmosféru bydlení v Praze bohužel v novostavbách nenajdete. Tou jsou nasáklé především historické byty v samém centru, které vynikají prostorností a občanskou vybaveností. Nevýhodou je pořizovací cena, stejně jako následné provozní náklady. Pokud pro vás peníze nehrají roli a chcete si Prahu skutečně užít, neváhejte. Čas od času můžete narazit na byt, kterého se majitel snaží zbavit za velmi výhodnou cenu. Takový byt se jeví jako skvělá investice a zažádáte-li si o příspěvek na bydlení, nemuseli byste mít problém ho utáhnout.

Krátkodobé a cenově přijatelné řešení

A co lidé, kteří přijeli do hlavního města za prací a nehodlají dát většinu mzdy za nájem? Pro ty je připraveno dočasné ubytování v některé z mnoha pražských ubytoven. Ani ty však v ničem nezaostávají – v rámci konkurenčního boje sráží majitelé nájem na minimum a navíc se snaží o poměrně komfortní vybavení – a to i v případě velmi levného ubytování.