Tipy, jak se bez větších obtíží naučit na kytaru

Tipy, jak se bez větších obtíží naučit na kytaru

Učit se hrát na kytaru může být zábavné a obohacující, ale může to být také trochu děsivé, pokud nevíte, kde začít. Zde je několik tipů, které vám pomohou vykročit správnou nohou.

Začněte se základy

Než se vrhnete po hlavě do učení složité písně nebo riffu, věnujte čas seznámení se základy. Naučte se, jak se ladí kytara, jak se drží trsátko a jak se přepínají akordy. To jsou základní kameny kytarové hry a je důležité si je osvojit, než se posunete dál.

Choďte na lekce

Přestože se určitě můžete naučit hrát na kytaru sami, lekce od zkušeného učitele vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů rychleji a s lepšími výsledky. Dobrý učitel vám může ukázat správnou techniku a poskytnout cennou zpětnou vazbu při vašem pokroku. A pokud někam neradi chodíte, vyzkoušejte tento kurz hraní na kytaru s Petrem Jandou.

Cvičte důsledně

Učení se na nástroj vyžaduje odhodlání a cvičení. Vyhraďte si každý den určitý čas na cvičení a dodržujte ho. I když nemůžete cvičit celé hodiny, soustavné cvičení je přínosnější než sporadické a řídké cvičení.

Naučte se písničky

Jakmile se naučíte základy, začněte se učit písničky, které vás baví. Učení písní vám pomůže procvičit si techniku a uvést teorii do praxe. Jak budete postupovat, budete se moci učit složitější písně.

Bavte se

Především se bavte! Učení se na hudební nástroj může být stresující a někdy i skličující proces, ale je důležité si uvědomit, že se učíte proto, abyste tvořili hudbu, a ne proto, abyste složili zkoušku. Užívejte si tento proces a příliš se nerozčilujte, pokud děláte chyby nebo nepostupujete tak rychle, jak byste chtěli. S těmito tipy budete na cestě k učení se na kytaru během chvilky!

Publikováno: 04. 01. 2023

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam