Ukliďte si! Pomohou vám výklopné zásuvky do stolu

Ukliďte si! Pomohou vám výklopné zásuvky do stolu

Je to problém soukromých interiérů i firem. Kabely. Jsou prostě všude. V zásuvkách máme nestandardně umístěné různé rozdvojky, po podlaze roztahané prodlužovačky. Řešení to není estetické ani bezpečné. Znesnadňuje též úklid. Pojďte vyřešit svoji dodatečnou elektroinstalaci chytře. Dnešní doba je natolik elektrická, že jsme se ještě ani před pár lety na ni nemohli připravit. Každý člen rodiny dnes doma nabíjí mobilní telefon, notebook, MP3 přehrávač, tablet, i děti potřebují nabít sluchátka či chytrou mluvicí tužku. V rodinách svádíme doslova bitvy o volnou zásuvku. Jinak to není ani ve firmách. Celkem běžně se open spacem ozývá: „Kde je nějaká volná zásuvka?“ Řešení naštěstí existuje. Je jich hned několik a umí se přizpůsobit přesně našim potřebám.

Výklopné zásuvky do stolu

Nenechte se splést. Toto řešení je praktické nejen na stůl, ale lze jej implementovat i do podlahy. Běžně se tímto způsobem dodělává elektroinstalace v podkrovích, ale i v různých typech open space či v kancelářích. Výklopné zásuvky do stolu a na podlahy bývají orientovány většinou horizontálně a dají se instalovat i do stolu. Obsahují obvykle dvě a více elektrických zásuvek. Často též USB připojení. Čímž hned ušetříte prostor nutný pro další USB huby.

Zásuvky do stolu

Podobné řešení nabízí zásuvka do stolu. Ta je orientována většinou vertikálně, na stole však zabírá ještě méně místa. Je vyšší a potřebuje i více místa pro zasunutí. Proto se jako řešení do podlahy nepoužívá. Tyto zásuvkové bloky rovněž kromě běžných elektrických zásuvek nabízí i USB a datové připojení.

Zápustné zásuvky

Pokud nepotřebujete zásuvkový blok ergonomicky vyklápět a vysouvat, lze si instalovat rovněž zápustné zásuvky, přesněji zápustné zásuvkové bloky. Obvykle mají kryt, kterým je možné zásuvky zavřít a ochránit je tak před vniknutím různých předmětů či kapalin ve chvíli, kdy je právě nepoužíváme.

Povrchové zásuvky

Posledním řešením, které zmíním, jsou povrchové zásuvky. Jejich výhodou je, že je lze upevnit i bez jakékoliv destrukce nábytku. Buď je na stůl či nábytek jenom položíme, nebo přilepíme, přišroubujeme, případně využijeme typ s upevňovací svorkou. Právě tyto zásuvky jsou ideální třeba pro kuchyňskou linku. Hodí se ale i na pracovní stoly, noční stolky, na nábytek pod televizi, případně do koupelny.

Publikováno: 21. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam