Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak dlouho jste nepsali dopis? Zkuste to!

Jeden čas se zdálo, že snad úplně vymizely z povrchu zemského a budeme se na ně chodit dívat jen do muzeí. Lidé si k nim ale opět našli cestu a objevili znovu jejich kouzlo. Dopisy jsou opět na výsluní.

Nejen elektronickou cestou

Napsat email, odkliknout ho a mít jistotu, že do pár minut je u příjemce. Komunikátory sociálních sítí jsou ještě rychlejší, tam je vše doručeno během několika vteřin a také odpověď máte zpět obratem. SMS, chaty, komunikační aplikace i email nám umožňují rychlé spojení během chvilky, přesto jsou tak trochu neosobní. Na rychlou domluvu nebo upřesnění jsou skvělé a k tomu byly také určené, zmizel z nich ale jakýkoli nádech osobní investice. Papírový dopis oproti tomu musíme napsat, což zabere čas, a poté čekat, až ho příjemce obdrží, což může zabrat i několik dní. Ve filmech pro pamětníky můžeme vidět, že psaní dopisu bylo téměř obřadem. Dnes už nemusíme namáčet brk do kalamáře, propisky a gelová pera nám psaní zpříjemnily. V poslední době jsou psané dopisy stále populárnější, a to nejen v soukromé korespondenci, ale i té obchodní. Když zákazníkovi pošlete dopis, který je psaný na hlavičkovém papíru s logem vaší firmy, máte jistotu, že uděláte větší dojem než jen odesláním běžného emailu.

Odlište se

Zvlášť firemní komunikace bývá velmi častá a psát všechny dopisy ručně je z časových důvodů samozřejmě nemožné. Můžete ale vytištěný dopis ručně podepsat a přiložit i vizitky nebo kartičku s osobním vzkazem, což ukáže na osobní přístup a zlepší obchodní vztahy. Do obálky lze kromě dopisu vložit i propagační leták, kterým třeba informujete své obchodní partnery o novinkách ve vašem portfoliu nebo pozvánku na společné setkání u skvělého oběda. Takovému pozvání se jen těžko odolává.

Když si vás a vaši firmu obchodní partneři a zákazníci spojí s něčím příjemným, je to to nejlepší, co jste si mohli přát. Automaticky se pak, když budou cokoli potřebovat, obrátí právě na vás. Dopisy jsou mnohem osobnější než emaily nebo SMS, a tak také mnohem více uvíznou v paměti.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *