Vánoční hostina raz dva

Vánoční hostina raz dva

Když se řeknou Vánoce, mnohým z nás se vybaví svátky klidu, míru a pohody, při kterých nesmí chybět stromeček, dárky a vánoční cukroví. Spjaty je máme také se spoustou dobrého jídla, hlavně štědrovečerní menu bývá obvykle víc než bohaté.

Buďte multifunkční

Každá hospodyňka ví, že připravit všechny chody není vůbec jednoduché, zabere to spoustu času a vyžaduje to nemalé úsilí. Aby byly všechny pokrmy dokonalé, stráví proto u plotny podstatnou část svátečního dne. Naštěstí ale existuje pár pomocníků, kteří dovedou práci výrazně ulehčit. S přípravou polévky pomůže multifunkční kuchyňský robot, který dnes nechybí snad v žádné moderní domácnosti. Pro hlavní chod zase využijete multifunkční hrnec, který nahradí celou řadu kuchyňských spotřebičů. Ušetří vám tedy nejen spoustu místa, ale především úsilí - zastane totiž spoustu práce, ledacos se v něm dá uvařit a upéct. Vsadit můžete na multifunkční hrnec 5 v 1 MH-03, který disponuje pěti funkcemi. Perfektně se hodí na pomalé vaření, vaření, pečení, smažení, vaření v páře a grilování. Na velkém LCD displeji se zobrazuje nastavení času i teploty pro režimy vaření, všechno tak máte hezky pod kontrolou. Hrnec má objem 5,5 l, takže spolehlivě nasytíte celou rodinu. Oceníte u něj také snadné čištění jak samotné nádoby, tak také příslušenství – může se totiž mýt v myčce. Díky vysoce nepřilnavému a odolnému povrchu v něm nikdy nic nepřipálíte, navíc skleněná poklička vám umožní vidět, co se v hrnci děje, takže večeře bude dokonalá – a nejen ta štědrovečerní.

Až se sliny sbíhají

Nejlepšího smaženého kapra zase připravíte rychle a lekce v moderní kompaktní fritéze FR-101. Její obsluha je díky mechanickému časovači a nastavitelnému termostatu velmi jednoduchá. Stačí jen nalít olej do nádoby s nepřilnavým povrchem, do sítka vložit dobroty v trojobale a za chvilku už můžete servírovat. Je to tedy daleko rychlejší a také pohodlnější, než kdybyste se rozhodli smažit na pánvi - obzvlášť pokud vaříte pro větší počet osob, byste přípravou strávili spoustu času. Navíc do sebe potraviny nenasáknou tolik tuku, budou do zlatova propečené, křupavé, voňavé, zkrátka se vám budou sbíhat sliny už jen při pohledu na ně. Využijete ji rovněž na hranolky, řízky, sýr nebo třeba koblihy. Tak, vezměte si k ruce šikovné pomocníky, ať si můžete sváteční den vychutnat společně s vašimi nejbližšími a ne ho strávit lopotěním v kuchyni!

Publikováno: 20. 12. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: multifunkční hrnec