5 tipů na jarní výlety

5 tipů na jarní výlety

Koronavir ochromil celé Česko. Nařízené uzavření památek, zoo i sportovních center nám brání v aktivním trávení volného času na zajímavých místech. Jakmile se situace ohledně koronaviru uklidní, kam se vydat na výlet? Přinášíme vám pět atraktivních tipů napříč ČR.

České středohoří

Severní Čechy, především ústecký kraj, samy o sobě pro turisty příliš atraktivní nejsou. Přesto se zde nachází celá řada zajímavých míst, kam stojí za to zavítat. Velmi oblíbené je České Švýcarsko. Dále můžete prozkoumat Krušné hory, ale především oblast Českého středohoří. S pomocí půjčky online nemusíte čekat na výplatu či mateřskou. Za návštěvu v této části České republiky dále stojí Liberecký kraj s Lužickými horami, kraj Karla Hynka Máchy a především Český ráj. České středohoří rozděluje podkrušnohorskou pánev od Kadaně až po Ústí nad Labem a dále část Loun přes Litoměřice až po Českou Lípu. Nížinná oblast, která vznikla směrem na střední Čechy se nazývá Polabí a Poohří. Poohří je místem nejen pro odpočinek. Můžete se vydat na horu Říp nebo na kopec Hazmburk.

Zámek Libochovice

V Poohří se nachází také městečko Libochovice, kde stojí stejnojmenný zámek. Město nabízí hned několik lákadel, proto se vyplatí zde zůstat dva nebo tři dny. Začít můžete svůj rodinný výlet prohlídkou zámku, kde se přenesete do období baroka a renesance. U zámku se můžete projít velkým parkem. Jen 4 km odtud je to ke zřícenině hradu Hazmburk velmi nenáročnou trasou vhodnou i pro nejmenší.

Františkovy lázně

Do lázní se můžete vypravit nejen za procedurami, které vám pomohou zlepšit zdravotní stav, ale i na obhlídku města a památek. Navštívit můžete Karlovy Vary, Mariánské lázně, Františkovy lázně. Odtud je to jen kousek do Krušných hor na Klínovec nebo do Slavkovského lesa. Františkovy lázně se nacházejí v okrese Cheb. Toto městečko, ve kterém žije 5,5 tisíce obyvatel, bylo založeno v roce 1973. Lázně patří mezi nejromantičtější místa, která jsou v ČR k nalezení. Je zde mírné klima a velmi čisté ovzduší. V místních parcích si můžete dopřát příjemnou procházku a poslouchat zde hudbu nesoucí se z kolonád. Místní minerální prameny mají blahodárný účinek na naše zdraví.

Zámek Loučeň

Ve středních Čechách najdete také řadu památek, například zámek Loučeň. Tato romantická barokní stavba s původními interiéry v sobě ukrývá také labyrinty a bludiště. Zámek totiž obklopuje velký anglický park, kde najdete soubor 11 bludišť a labyrintů. Prohlídky na zámku probíhají s průvodci v kostýmech a nechybí ani speciální dětské nebo čokoládové prohlídky. V zámeckém parku se můžete zúčastnit také pikniku či různých kulturních akcí.

Archeopark Pavlov

Archeopark Pavlov najdete na Jižní Moravě. Na tomto místě žili lovci mamutů a rozkládalo se zde sídliště z období mladého paeolitu. Vy máte skvělou příležitost si prohlédnout exponáty z této doby a alespoň na chvíli se vrátit v čase. Ze země vystupují bílé věže, které se podobají skalám a tyčí se na svazích Pálavy. Tato moderní expozice byla v roce 2010 prohlášená za národní kulturní památku.

Publikováno: 24. 03. 2020

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam